Přejít k hlavnímu obsahu
Banner
Banner
Leon - Po, 20.05.2019 - 00:01

Limitované Fendery Lightweight Ash American Professional

Jasan patří k často používaným materiálům na stavbu el. kytar, kterým je schopen dodat velmi zajímavý zvuk s výraznějšími basy a detailně vykreslenými výškami. Standardní odrůdy tohoto dřeva ale nepatří k nejlehčím, což neplatí pro novou limitovanou edici nástrojů Fender Lightweight Ash American Professional, tvořenou modely Telecaster LAAP, Stratocaster LAAP a Jazz Bass LAAP, u nichž byl použit lehčí výběrový (patrně bahenní) jasan.

Telecaster Lightweight Ash American Professional s jasanovým korpusem v odstínu Honey Blonde a pickguardem v patinované úpravě parchment je osazen dvojicí singlových snímačů V-Mod navržených Timem Shawem, javorový hmatník s 22 pražci doplňuje krk z identického materiálu s kombinovaným C-D profilem a struny kotví v inovované kobylce s kompenzovanými válečkovými kameny z bronzu.

Stratocaster Lightweight Ash American Professional bude nabízen v provedení Antique Natural, želvovinový pickguard nese trojici single-coilů V-Mod, javorový krk osazený palisandrovým či javorovým hmatníkem o radiusu 9.5 palce má podobný profil jako Telecaster, s nímž Strat sdílí také kostěný nultý pražec a obvod Treble Bleed eliminující úbytek výšek při staženém potenciometru hlasitosti.

Čtyřstrunný Jazz Bass Lightweight Ash American Professional s korpusem v transparentním laku Sienna Sunburst a perleťovým pickguardem disponuje dvojicí singlů V-Mod JB designera Michaela Bumpa, který snímače osadil magnety Alnico 5 a Alnico 2, poskytující tónu maximální čitelnost s jasnými výškami a hřejivý témbr.

Javorový krk s grafitovou výztuhou a subtilnějším profilem Modern C nese palisandrový nebo javorový hmatník s 20 pražci, hardware tvoří spolehlivá kobylka Hi-Mass umožňující ukotvit struny v její základně nebo skrz tělo, ladění obstarávají lehké firemní strojky s otevřenou mechanikou a ovládání sestává z trojice potenciometrů nastavujících samotné hlasitosti snímačů a celkový master.

Ceny novinek (včetně pevného pouzdra Elite Molded) byly na americkém trhu nastaveny následovně: Telecaster Ltd LAAP a Stratocaster Ltd LAAP – shodně cca 1 750 dolarů, Jazz Bass Ltd LAAP – cca 1 850 dolarů.

Tagy Fender Fender Lightweight Ash American Professional
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY