Limitované série japonských Fenderů z řady 2018

Nástroje produkované japonskou továrnou Fenderu se u příznivců značky těší zasloužené oblibě a výjimkou s největší pravděpodobností nebudou ani čtyři nové modely ze série Fender Made in Japan Limited Edition 2018. Tvoří ji verze FSR MIJ Traditional ’50s Stratocaster Stripe, dvanáctistrunný FSR MIJ Traditional Stratocaster XII, FSR MIJ Traditional 60's Jazzmaster a MIJ Mahogany Offset Telecaster.

FSR MIJ Traditional ’50s Stratocaster Stripe vychází z prvních sériově vyráběných Stratů a tomu odpovídají jak pečlivě zpracované hrany olšového těla, tak i malá hlavice krku s javorovým hmatníkem o kulatějším radiusu 7.25 palce, klasické vibrato Synchronized a elektronika s trojicí Alnico singlů. Nástroj s lípovým korpusem a cenovkou cca 800 dolarů bude nabízen v modré a stříbrné metalíze nebo světle zeleném laku.

Dvanáctistrunný FSR MIJ Traditional Stratocaster XII navazuje na originál z roku 1965, který firma prodávala pod označením Fender Electric XII. Novinka je osazena standardními single-coilovými snímači, speciální pevnou kobylkou, palisandrovým hmatníkem s 21 pražci, atypickou 6+6 hlavicí s vintage strojky a trámcovým srážečem strun. Kytara bude dodávána v bílém laku Olympic White nebo v transparentním Tobacco Sunburstu za cenu cca 900 dolarů.

MIJ Traditional 60's Jazzmaster s klasickou menzurou 25.5 palce a palisandrovým hmatníkem je vybaven vibratem Jazzmaster doplněným pevnou kobylkou a přenos zvuku obstarává dvojice snímačů P-90 ovládaná pro tento typ nástroje tradiční elektronikou s třípolohovým spínačem plus posuvným switchem, dvojicí potenciometrů a stejným počtem kolečkových ovladačů. Na výběr bude modré nebo růžové provedení s grafikou Paisley a oficiální cena se má pohybovat pod hranicí 1 000 dolarů.

MIJ Mahogany Offset Telecaster sice trochu klame tvarem mahagonového těla, které je převzato z Jazzmasteru, ale krk (tentokrát z mahagonu), hlavice, hardware. elektronika i její zapojení přísluší telecasterovským modelům.

V kobylce s trojicí mosazných válečkových kamenů a vaničkovou základnou je usazen T-single coil, kterému sekunduje krkový P-90 a na chromované destičce najdeme třípolohový switch plus potenciometry společné hlasitosti a tónové clony. Japonská verze vyjde na cca 800 dolarů a představuje samozřejmě finančně mnohem přívětivější alternativu k originální předloze v podobě speciálu z Custom Shopu.