Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 27.08.2017 - 00:01

Line 6 Helix Native VST Plug-In

Řadu současných vlajkových lodí značky Line6, kterými jsou kytarové multiefekty Helix Floor, Rack a LT, rozšiřuje softwarová VST plug-in verze s označením Helix Native. Stejně jako její hardwaroví předchůdci disponuje komponentním modelingem HXM, jenž detailně emuluje chování a charakteristiku jednotlivých obvodů reálných předloh zesilovačů a efektů.

Zastánci zkreslovacích vintage krabiček ocení technologii Transtronic simulující vlastnosti germaniových tranzistorů a silikovýn diod, umožňujících dosažení maximálně autentického soundu různých fuzzů a distortionů, modeling Throbber napodobuje nelineární průběh optočlenů, jimž byly osazovány efekty Uni-Vibe z šedesátých let a technologie Bucketier s obvodem Panda představuje virtuální řešení obvodů BBD (Bucket Brigade), nacházejících se v mnoha typech starých analogových delayů a chorusů.

Software samozřejmě podporuje také vzorkování pomocí IR impulsů s nahraným otiskem reálného signálového řetězce, stálá nabídka obsahuje více než 60 modelingových zesilovačů, přes 100 efektů a více než 30 kabinetů včetně boxů Helix HX Hybrid s možností použití 16 typů mikrofonů ve 23 prostorových pozicích.

Line6 Helix Native fungující na zařízeních s platformami Mac i Windows podporuje formáty 64-bit VST3/VST2, AU a AAX, umožňuje transfer vytvořených presetů do hardwarových verzí multiefektů Helix a banka zahrnuje i nové aparáty, boxy a efekty obsažené v updatu Helix 2.20, rozšiřující výběr také o basové modely.

Flexibilní, špičkově vybavený plug-in s pokročilým signálovým routingem a intuitivním ovládáním není určen pouze kytaristům a basistům, Helix Native se může stát i platným pomocníkem producentů, zvukařů, DJ nebo skladatelů. Cena novinky se má pohybovat okolo hranice 400 dolarů, registrovaní majitelé modelů Helix Floor a Rack jej pořídí za cca 100 dolarů a vlastníci verze Helix LT nebo softwaru POD Farm Platinum zaplatí asi 300 dolarů.

Tagy Line 6 Line 6 Helix Native VST Plug-In
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY