Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 01.05.2017 - 00:01

Line 6 Helix ve finančně dostupnější verzi LT

Line 6 si pro frankfurtský hudební veletrh Musikmesse naplánoval oficiální premiéru další podlahové verze multiefektu Helix LT, jenž představuje finančně dostupnější variantu původního Helixu Floor. Stejně jako rackový nebo podlahový předchůdce disponuje i LT model dvojicí špičkových DSP procesorů s technologií HX posunující možnosti a zvukový charakter modelingu zase o stupeň výš.

Klíčovým rozdílem oproti dražšímu modelu je v případě Helixu LT absence pruhů pro popis presetů, jejichž zobrazení se přemístilo na 6.2 palcový displej s novým systémem Performance View, ale prstencové podsvícení jednotlivých nášlapných switchů s dotykovou citlivostí zůstalo zachováno.

Další změnou je hliníkové šasi (Helix Floor má ohýbanou ocelovou konstrukci), dvě efektové smyčky a absence vstupu pro třetí expression pedál, CV konektoru, XLR mikrofonního vstupu s preampem a zdířek S/PDIF, což jsou funkce, které většina kytaristů vzhledem k výrazně příznivější ceně multiefektu asi ráda oželí.

Komponentní HX modeling je schopen přesně přenést nejen samotný zvuk reálného zesilovače, ale detailně kopíruje i jeho dynamiku a autentický feeling při hře, což je dáno technologií, která neklonuje aparát jako celek, ale odděleně modeluje charakter jednotlivých prvků celého obvodu. Velmi důležitou součástí nabídky je i možnost načtení vlastních impulsů a uložit si do efektu otisk zvukového řetězce.

Díky nejnovějšímu updatu (v2.20.0) firmwaru můžete pracovat s 50 modelingovými kytarovými aparáty, 12 basovými zesilovači, 37 typy kabinetů s 16 mikrofony a 104 efekty. Pomocí USB portu lze multiefekt využít i jako zvukovou kartu 8 in /8 out, kytarový vstup zvládá dynamický rozsah až do hodnoty 123 dB, samozřejmostí je MIDI, vstup pro kytary Variax nebo digitální XLR výstup.

Line 6 Helix LT je flexibilní multiefekt vybavený špičkovými modelingovými technologiemi, bohatou konektivitou, velkým přehledným displejem, multifunkčními switchi, čtyřmi stereo sběrnicemi a řadou dalších prvků. Daný model potěší především méně majetné muzikanty - jeho cena se má pohybovat pod hranicí 1 000 Euro, což je o třetinu méně než u verze Helix Floor. Novinka se na evropském trhu objeví už v průběhu tohoto měsíce.

Tagy Helix Line 6 Helix Line 6
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY