Line6 StageSource L2t: to pravé pro písničkáře

Po pečlivém výběru kvalitního zvuku pro hráče-zpěváka (písničkáře) jsem opravdu bez debat dospěl k tomu, že inteligentní aktivní reprobox LINE 6 StageSource L2t je pro tento účel jako stvořený! Nabízí ve špičce až 800 W. Tento výkon je pro nás, kterým jde predevším o čistotu zvuku, velice dobrá zpráva, protože jej při reprodukci využijeme asi na třetinu. Nedochází ke zkreslení signálu... a o to nám jde!

Zvuk je naprosto perfektní i při těch nejnižších hlasitostech, tudíž se může použít nejen na našich koncertech, ale můžeme se s ním rozmazlovat i doma. Stejně tak máme možnost otočit volume pořádně doprava a zahrát v sále pro cca 200 lidí. V tomto případě jsem použil velice efektivní tlačítko anti-feedback (eliminace zpětné vazby). Výkon RMS 415,5 W (LF třída D = 328 W, HF třída AB = 87,5 W) vyzařují dva 10" reproduktory a jeden 1" driver. To vše pod úhlem 100° horizontálně a 50° vertikálně.

Celková stavba reproboxu je velice bytelná a vystupující gumové hrany ho dělají takřka nerozbitelný. Toto se také skvěle osvědčilo při převozu, kdy na sebe 2 kusy skvěle padly. Tím pádem nehrozí žadné poškození či promáčknutí. Dále potěší i futuristický design, který hned padne do oka.

Další skvělou vychytávkou jsou možnosti jak reprobox postavit pro naše ideální potřeby. Buď klasicky na reproboxový stojan (hlavně při větším koncertu, kdy nechceme hrát pouze do prvních řad), nebo při menších vystoupeních je možno reprobox umístit na zem. Na výběr potom máme díky integrovaným podpěrám sklon 60° nebo 30°.

Samotným srdcem LINE 6 StageSource L2t je mixážní pult se dvěma kombinovanými vstupy s možností nastavení vstupní citlivosti na -20dB (možno Jack 6,3 nebo mikrofonní XLR). Nad každým vstupem se nachází GAIN, nad kterým je možnost přepnutí na DUAL MONO nebo STEREO LINK.

Celkově velice přehledný panel "mixáku" pochopí na první pohled opravdu každý. Jeho dominantou je třípásmový ekvalizér i s možností nastavením parametrického středu, který nám umožní najít si přesně ten zvuk, který jsme hledali. Nad ekvalizérem se nachází možnost nastavení modulačního efektu a REVERB (obojí pro každý kanál zvlášť).

Dále je potřeba také zmínit nahoře na panelu umístěná dvě tlačítka pro eliminaci zpětné vazby a jedno tlačítko pro simulaci akustické kytary, jež se jim celkem povedla a je zcela použitelná. Za silné plus pak považuji velice dobrou přenosnost díky pohodlnému madlu, vysoký výkon a kvalitní autenticitu zvuku naší kytary, takže můžeme docílit námi milovaného zvuku, jen pouze zesíleného! No, není to krása?