Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 13.04.2015 - 00:01

LTD JR-208 a 608 QM: signatury Javiera Reyese z Animals As Leaders

Značka LTD si za poměrně krátkou dobu svého působení na trhu stačila mezi muzikanty vybudovat velmi slušné renomé, o čemž svědčí také řada známých jmen, které nástroje této firmy používají. Zatím posledním přírůstkem do série Signature jsou osmistrunné nástroje LTD JR-208 a LTD JR-608 QM kytaristy Javiera Reyese z progmetalových Animals As Leaders.

Finančně dostupnější model LTD JR-208 disponuje mahagonovým korpusem, šroubovaný krk se subtilnějším U profilem je vyroben z javoru a palisandrový hmatník s radiusem 350 mm a netradičně řešenými polohovými značkami je osazen 24 jumbo pražci XJ. Vzhledem k podladění a kompenzaci dostatečného tahu silných strun má nástroj prodlouženou menzuru na 27 palců.

Masivní a jednoduše nastavitelná pevná kobylka LTD FB a kvalitní mechaniky zajišťují bezproblémové a rychlé naladění. Dvojice zapouzdřených humbuckerů ESP LH-308 B/N je ovládána třípolohovým nožovým přepínačem společně s potenciometry hlasitosti a tónové clony. LTD JR-208 bude prodávána pouze v matně černém laku.

Luxusní varianta LTD JR-608 QM je tvarově zcela identická s předchozím modelem, ale na rozdíl od něj je tělo vyrobeno z bahenního jasanu s topem z obláčkového javoru. Průchozí krk se skládá z pěti vrstev javoru, ořechu a exotického paduaku a hmatník je ebenový.

Další změnu oproti levnější verzi představují humbuckery DiMarzio JR-CTM, navržené podle Reyse specifikací, pětipolohový Super Switch a push-pull clona umožňující rozepínat cívky snímačů. Nástroj je osazen špičkovou mechanikou Schaller Hannes-8 a zamykatelnými ladicími strojky LTD. Kytara bude vyráběna v elegantním transparentním laku Faded Blue Sunburst.

Pokud se chystáte rozšířit svůj nástrojový park o osmistrunnou barytonku, tak vyzkoušejte některý z nových modelů Javiera Reyse. Cena základní verze LTD JR-208 se v USA pohybuje okolo 600 dolarů, high-end varianta LTD JR-608 QM atakuje hranici 1500 dolarů. V evropských obchodech by se obě novinky měly objevit na přelomu dubna a května.

Tagy ESP
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY