Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 14.03.2019 - 00:01

Lubový PRS McCarty 594 Hollowbody II

Mezi nejoblíbenější kytary z produkce PRS patří bezesporu verze McCarty, postavená podle specifikací Teda McCartyho, bývalého šéfa Gibsonu a pozdějšího mentora majitele marylandské značky Paula Reeda Smithe. Firma se nyní rozhodla tento model modifikovat a výsledkem je lubová varianta PRS McCarty 594 Hollowbody II.

Dutý korpus tvořený mahagonem a javorovými pláty s plamínkovou kresbou dodává nástroji hřejivý zvukový témbr s kulatějšími výškami, decentní komprimací a typickou rezonancí. Lepený krk z jednoho kusu mahagonu má kulatější profil Pattern Vintage a nese palisandrový hmatník o radiusu 10 palců s 22 pražci, lemovkou hran a ptačími intarziemi. Menzura byla vypočtena na 24.594 palce (cca 62.5 cm).

Struník s frézovanými šachtami umožňujícími rychlou výměnu strun je doplněn pevnou kobylkou typu tune-o-matic s masivními mosaznými kameny a ladění obstarávají firemní uzamykatelné strojky Tweaked Phase III LT. Kromě mosazných součástí jsou veškeré kovové komponenty potaženy vrstvou niklu.

Kytara využívá dvojici humbuckerů PRS – krkový 58/15 LT Bass a kobylkový 58/15 LT Treble ovládaných třípolohovým páčkovým switchem, samostatnými potenciometry hlasitosti a tónovými clonami s integrovanými push/pull spínači rozepínajícími cívky obou humbuckerů.

Základní provedení lubového PRS McCarty 594 Hollowbody II v transparentním laku Trampas Green vyjde na cca 5 000 dolarů a výrobce nabízí i custom úpravy zahrnující např. javor s kresbou v nejvyšší kvalitě 10-Top, rozdílný hardware, hmatník a polep hlavice z ebenu gabon, intarzie ze zeleného abalonu nebo výběr z 26 barevných odstínů.

Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY