Lukatherova výroční edice Music Man 25th Anniversary LIII

Steve Lukather, jeden z nejvytíženějších studiových hráčů a kytarista kapely Toto, jejíž členové mají kromě jiného také lví podíl na úspěchu slavného alba Michaela Jacksona Thriller, je se značkou Ernie Ball Music Man spojen už 25 let. K tomuto výročí se kalifornský výrobce rozhodl uvést na trh limitovanou edici Lukatherova modelu Luke ve verzi 25th Anniversary LIII.

Na olšové základně korpusu v transparentním modrém odstínu Bermuda Blue je nalepen top ze dvou javorových plátů s výraznou obláčkovou kresbou v kvalitě AAA. Krk z jednoho kusu „pečeného“ očkového javoru s profilem Luke je k tělu připevněn přes ergonomický spoj pomocí pěti vrutů a na hlavici najdeme laserem gravírované logo značky plus označení nástroje.

Ebenový hmatník o radiusu 12 palců je osazený 22 nízkoprofilovými jumbo pražci, klasické polohové značky v podobě teček nahradily obdélníkové bloky z perleti, kompenzovaný nultý pražec má šířku 41.3mm a menzura činí 25.5 palce. Korpus je stříkán polyesterovým lakem a krk má olejový finish s voskovou úpravou.

Klasické vibrato Music Man Standard s tvrzené oceli a dvojicí kotvících šroubů doplňují kvalitní uzamykatelné strojky Schaller M6-IND s perleťovými rondely. Speciálně pro tuto řadu byl navržen kobylkový humbucker EBMM disponující vysokým výstupem, na středové a krkové pozici najdeme single-coily Music Man Cutlass a custom elektronika sestává kromě ovladačů hlasitosti, tónové clony a pětipolohového switche také z integrovaného boostu (+20dB) s push/pull aktivací.

Music Man 25th Anniversary LIII bude vyroben v limitované sérii čítající pouhých 25 kusů. Dostupnost novinky firma zatím neuvedla, cena by se měla pohybovat okolo 3 500 dolarů včetně luxusního pouzdra. Jak to Stevu Lukatherovi a pánům muzikantům z kapely Toto hraje s hostujícím basistou Nathanem Eastem (Clapton, Satriani, Harrison, Collins, Stevie Wonder, Herbie Hancock atd.) se můžete přesvědčit na druhém přiloženém videu.