Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 31.10.2014 - 00:01

Luxusní Gibson Les Paul All Wood

Gibson dokazuje, že výroba unikátních a od masové produkce odlišných nástrojů není doménou pouze tzv. boutique firem - jedním z příkladů je luxusní verze Les Paulu s označením All Wood.

Název nástroje nebyl vybrán nahodile, protože na kytaře nenajdete (snad s výjimkou bužírky chránící dráty elektroniky) ani kousek plastu. Všechny viditelné součásti kytary jsou vyrobeny ze dřeva nebo z kovu. Na stavbu nástroje bylo použito pouze dřevo nejvyšší jakosti (Grade AAA) a každému detailu byla věnována mimořádná pozornost a péče.

Korpus má sendvičovou konstrukci, kterou tvoří mahagonové jádro s topem ze dvou kusů krásně žíhaného javoru a stejně kvalitní javorové pláty jsou nalepeny i na zadní straně těla. Krk se středně silným profilem .818 / .963 je opět z jednoho kusu plaménkového javoru a identický materiál najdeme i na hlavě nástroje.

Do palisandrového hmatníku s 22 pražci jsou vsazeny javorové obdélníkové polohové značky a ze stejného dřeva je vyrobeno také lemování. Původně plastové rámečky snímačů, krytka šroubu výztuhy nebo kryty elektroniky na zadní straně korpusu jsou vyrobeny z výběrového palisandru.

Hardware je osvědčená a nestárnoucí klasika - kobylka tune-o-matic se struníkem stopbar a ladicí strojky Grover Kidney s převodem 14:1. Dvojice humbuckerů Gibson Classic 57 je ovládána celokovovým třípolohovým přepínačem od Switchcraft a čtveřicí potenciometrů (500K nelineární) pro hlasitosti a tónovou clonu. Knoflíky potenciometrů jsou kovové se středy z pravé perleti.

Gibson Les Paul All Wood bude vyráběn v transparentním přírodním odstínu Antique Natural s nitro lakem a ke kytaře je dodáváno pevné pouzdro v elegantní hnědé barvě Historic Brown, servisní nářadí a další doplňky. Gibson LP All Wood je zvukově i designově výjimečný nástroj, který představuje špičku současné produkce firmy a zdá se, že kromě majetnějších muzikantů si tento exkluzivní model pořídí do své kolekce také řada sběratelů.

Tagy Les Paul
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY