Luxusní kombo Fender ‘59 Twin-Amp Joe Bonamassa

Do nabídky lampových aparátů Fender řady Artist Signature přibyla luxusní verze komba ‘59 Twin-Amp JB Edition navržená ve spolupráci s bluesrockovým mágem Joem Bonamassou. Stejně jako u předchozího Bonamassova speciálu 57 Custom Twin byly u novinky použity špičkové materiály a součástky a výsledný zvuk je dán i signovanými reproduktory Celestion.

Kovové šasi zesilovače a dvojice paralelně zapojených dvanáctipalcových reproduktorů Celestion JB85 (8 ohmů) jsou uchyceny ve skříni postavené z borovicového masivu potaženého žlutým lakovaným tweedem, který firma začala používat u svých aparátů už v průběhu padesátých let.

Kombo využívá původního obvodu Fender 5F8-A, mezi ručně pájené komponenty patří také firemní a dnes velmi ceněné vintage kondenzátory se žlutou papírovou fólií, transformátory dodala renomovaná společnost Mercury Magnetics, ve dvoukanálovém předzesilovači najdeme elektronky 12AX7, nechybí lampový usměrňovač (5AR4) a koncový stupeň se čtyřmi elektronkami 6L6 poskytuje výkon 80 W při impedanci 4 ohmy.

Chromovaný hlavní panel je osazen čtveřicí nástrojových vstupů (2 x Bright, 2 x Normal) a jednoduché ovládání je tvořeno nezávislými hlasitostmi obou kanálů a společnými čtyřpásmovými korekcemi. Limitovaná série Fender '59 Twin-Amp Joe Bonamassa je vůbec první reissue řadou této kategorie komb, jejichž originální modely patří mezi muzikanty a sběrateli k nejvyhledávanějším aparátům značky. Cena těchto výjimečných kousků, určených prozatím pouze pro americký trh, se pohybuje okolo 3 500 dolarů.