Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 25.06.2018 - 00:01

Luxusní stereo flanger EarthQuaker Devices Pyramids

Novinku v portfoliu modulačních efektů z produkce amerického butikového výrobce EarthQuaker Devices představuje stereo flanger Pyramids, jehož obvody využívají identickou DSP platformu a architekturu jako populární delay/reverb Avalanche Run, poskytující flangeru široké zvukové možnosti od jemné chorusové modulace až po masivní sound evokující zvuk tryskového motoru nebo různé speciální režimy.

Kromě klasických potenciometrů Manual, Rate, Width, Mix, Feedback a třípolohového páčkového přepínače Rate & Tap s volbami Slow/Normal/Fast, je Pyramids vybaven rotačními spínači Presets a Mode, z nichž první nabízí standardní režim Live a pětici presetů (Classic, Barber Pole Up, Trigger Up, Step, Random), zatímco pomocí Mode se pohybujeme mezi osmi zvukovými mody flangeru (Classic, Through-Zero, Barber Pole Up / Down, Trigger Up / Down, Step a Random) a multifunkční ovladač Modify mění různé parametry závislé na vybraném režimu.

Levý footswitch Activate slouží k zapnutí efektu, pravý pedál zastává funkce tap tempa nebo triggeru a k dispozici je i tzv. Flexi-Switching s tichou relé jednotkou a možností ovládání v klasickém true bypass latch modu (vypnuto/zapnuto) nebo v režimu momentary, kdy jsou obvody flangeru aktivní pouze při stále sešlápnutém pedálu.

Vzhledem k poměrně vysokému odběru cca 450 mA je krabička napájena výhradně 9V DC adapterem, dvojice vstupních a výstupních jacků umožňuje jak mono nebo stereo zapojení tak i tzv. true stereo variantu včetně použití dvou nezávislých zdrojů zvuku a další kombinace (trigger funkce Side Chain Flanging). K ovládání modulace v reálném čase najdeme na levém boku šasi výstup pro externí expression pedál.

Stereo flanger EarthQuaker Devices Pyramids se díky mimořádné flexibilitě, nadstandardní výbavě a kvalitnímu zvuku zaslouženě řadí k absolutní špičce dané produktové kategorie a tomu samozřejmě odpovídá i cena pohybující se okolo 300 dolarů. Na evropském trhu by se novinka měla objevit v průběhu června.

Tagy EarthQuaker Devices EarthQuaker Devices Pyramids
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY