Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 09.07.2015 - 00:01

Marshall Kilburn: aktivní stereo systém s Bluetooth

Divize Marshall Headphones, která je dceřinou firmou britského gigantu Marshall Amplification, uvádí na trh nový stereo systém Marshall Kilburn, vybavený technologií Bluetooth pro bezdrátové připojení externího zvukového zdroje v podobě smartphonu, tabletu nebo počítače.

Šasi ve stylovém vintage designu s old schoolovým koženým držadlem má rozměry 242 X 140 X 140 mm a pod ochrannou síťkou v barvě pepř a sůl se ukrývají tři reproduktory - prostřední čtyřpalcový woofer a po stranách dvojice středovýškových tweeterů o průměrech třičtvrtě palce.

Frekvenční rozsah malého stereo systému osazeného třícestným koncovým Class D zesilovačem (2x5 + 1x15 W) s crossoverem (4.2 kHz) činí 62 Hz až 20 kHz. Zařízení lze napájet ze sítě (100 až 240 V) nebo prostřednictvím čtveřice dobíjecích 3.7 voltových baterií s kapacitou 2 200 mAh, které zaručují 20-ti hodinový provoz při polovičním výkonu.

Kromě Bluetooth V4.0 + EDR je pro připojení možno využít i stereo minijack, což oceníte především při domácím cvičení se zapojeným multiefektem nebo kytarovou aplikací instalovanou v počítači nevybaveném bezdrátovou technologií. Kroucený stereo kabel je součástí balení.

Mimo minijackového linkového vstupu je hlavní panel osazen potenciometry hlasitosti, basů a výšek (180 Hz a 3 kHz) s citlivostí +6 až -12 dB, páčkovým Power spínačem, indikací typu vstupu a stavu baterií a tlačítky pro nastavení komunikace s přehrávacím Bluetooth zdrojem. Pro lepší projekci nízkých kmitočtů je zadní strana vybavena bassreflexem.

Marshall Kilburn je přenosný, pouze 3 kg vážící, aktivní stereo systém v nestárnoucím designu šedesátých let, který využijete jak při poslechu hudby tak i při cvičení. Modely v černé nebo krémové kožence se na evropském trhu objeví v červenci za cenu nepřesahující částku 270 Euro.

Pokud se vám líbí koncepce Kilburnu, ale vyžadujete větší výkon, tak vyzkoušejte podobně konstruovanou verzi Marshall Stanmore (video pod článkem) s celkovým výkonem 80 W v černé, hnědé nebo krémové barvě.

Tagy Marshall
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY