Ghost of You na Szigetu

Máte dobrou flintu? Trefte se přímo na Sziget!

Už jen devět dní se můžete přihlásit do druhého ročníku soutěže českých a slovenských kapel o účinkování na festivalu Sziget. Jak hlásí pořadatelé, aktuálně mezi zájemci převládají kapely metalové a punkové a tento záběr by rádi rozšířili. Troufáte si? Jděte do toho a nejpozději 29. února pošlete svou přihlášku.

Soutěž Jednou ranou na Sziget už druhý rok dává příležitost českým a slovenským kapelám zabojovat o možnost hrát na nejprestižnějším festivalu střední Evropy. Toho využila naplno i kapela Ghost of You, vítěz prvního ročníku. „Je to jedna z mála soutěží, která kapele může opravdu pomoct. Nepotřebuješ zdarma hodiny ve studiu, ale koncert venku na velkým pódiu. Sziget pro nás nebyl jen super koncert, ale i dlouhatánský večírek, který nám dost jasně ukázal, že i v zahraničí máme dveře otevřené. Jen přijít a zazvonit,“ glosuje účast v soutěži Michal Janík z Ghost of You, kteří vyhráli loni – poté, co za sebou nechali 127 českých a 82 slovenských kapel.

Zajímavá není jen výhra, ale také samotné finálové kolo soutěže, které obsahuje tři koncertní večery ve třech městech – 28.4. v Bratislavě v KC DUNAJ, 5.5. v Budapešti v klubu A38 a 6.5. v Praze v Rock Café.

Do soutěže se mohou přihlásit hudebníci bez jakéhokoliv omezení s jedinou podmínkou. Soutěže se mohou účastnit hudebníci s trvalým pobytem v České republice nebo na Slovensku, nebo kapely s více členy splňující tuto podmínku ze 75 procent. Hudebníci, kteří se rozhodnou soutěže zúčastnit, zasílají v prvním kole pouze link (Youtube nebo Soundcloud) s jednou vlastní skladbou.

Jak se přihlásit? Pošlete email na soutez@szigetfestival.cz, který bude obsahovat: název kapely, link (Youtube nebo Soundcloud) na jednu vlastní soutěžní skladbu, odkaz na webovou prezentaci a kontakt na zodpovědného zástupce kapely. Podmínky soutěže a složení poroty naleznete zde.

Tagy: