Přejít k hlavnímu obsahu
Anna Mašátová - Út, 20.12.2016 - 12:00

Máte kapelu? A mohli bychom ji vidět?

A samozřejmě slyšet. Chcete-li se dostat na nově vznikající festival, zavedenou akci, nebo rovnou vyletět do světa, máte unikátní příležitost. Jen nepromeškat termíny!

V posledním týdnu zveřejnily hned tři zajímavé akce svou výzvu hudebníkům. Novinkou na scéně je roudnický festival Písně s příběhem, který se pyšní skvělým písničkářským výběrem. Ve dnech 26. - 27. května vystoupí Jiří Pavlica & Hradišťan, Bratři Orffové, Kittchen, Martina Trchová, Petr Linhart nebo Michal Horáček. Můžete i vy. Festival nabízí prostor pro účinkování na akci šesti skupinám nebo písničkářům, kteří úspěšně projdou konkurzem. Ten zaštiťuje Milan Tesař, vedoucí hudební redakce Radia Proglas. Přihlášky posílejte do 10. ledna 2017, více zde.

„Zrod festivalu Písně s příběhem inspiroval textař a básník Michal Horáček. Do půvabné Roudnice nad Labem, kde žije, pozval ty, kterých si zvlášť váží: české tvůrce a interprety, kteří zpívají Čechům česky o české zkušenosti. Asi nejdůležitější součástí festivalu je konkurz. Ten by měl podpořit převážně mladé kapely a jednotlivce, kteří mají svými písněmi co říct. Ti, kteří projdou dvoukolovým konkurzem, jehož garantem je Milan Tesař, dostanou šanci zahrát si na stejném pódiu jako hlavní hvězdy tohoto festivalu,“ říká jeho ředitel Vašek Müller.Pokud rádi hrajete na půvabných místech, neměla by vám ujít ani příležitost ke hraní na open scéně Hradeckého slunovratu. Open scéna se nachází v atraktivní neplacené zóně festivalu, volně přístupná všem návštěvníkům zámeckého areálu, které svou tvorbou mohou vystupující zaujmout. Konkurz není žánrově omezen. Vyplněnou přihlášku zasílejte do 12. února 2017, více zde.

Jetliže máte se svým projektem ještě větší plány, chcete získat přehled o dění na scéně, podívat se do zahraničí a v neposlední řadě se seznámit s hudebními experty z celého světa, pak jsou tu pro vás Czech Music Crossroads 2017. Čtvrtý ročník mezinárodního showcasového festivalu a hudební konference proběhne 17. - 18. července 2017. Zcela poprvé dává šanci zúčastnit se showcase koncertů českým skupinám z world music, folku, jazzu a nové akustické hudby bez ohledu na vydaná alba nebo délku profesionální praxe. Odborná porota vybere jednu skupinu, která bude zařazena do programu showcase, a bude tak mít příležitost nabídnout svou hudbu exkluzivnímu a pečlivě vybranému publiku mezinárodních profesionálů.

Své přihlášky pošlete do 20. ledna 2017, více na www.crossroadsmusic.cz/czech/kapelaAvšak ani nevybrané kapely nemusí smutnit. Zástupce každého přihlášeného subjektu obdrží akreditaci na Czech Music Crossroads zdarma.

V Ostravě se tak znovu představí to nejlepší z world music, folku, jazzu a nové akustické hudby nejen z České republiky, ale i Maďarska, Polska a Slovenska. Czech Music Crossroads se zúčastní řada zahraničních osobností a odborníků, zastupujících prestižní festivaly, významná média a booking agentury. Chybět nebudou ani domácí organizátoři, publicisté a zástupci médií. Součástí programu budou panelové diskuze vedené mezinárodně uznávaným odborníkem Petrem Dorůžkou a tzv. speed-dating, kde zahraniční odborníci poskytují přihlášeným zájemcům osobní konzultaci ohledně strategie a uměleckého růstu. Za pouhé čtyři roky existence jsou Czech Music Crossroads považovány za respektovanou evropskou hudební platformu. „Je to nejcennější akce, která u vás existuje, protože má za cíl pomoct vám pochopit, jak funguje trh a nabídnout užitečné rady a tipy,“ napsal světově uznávaný odborník Gerald Seligman.

„Těší nás mnoho pozitivních loňských ohlasů od hostů a velká mezinárodní odezva. Potvrzením je třeba i to, že po Maďarsku se dalším organizátorem prestižního veletrhu WOMEX stávají naši polští kolegové v Katovicích. Českým muzikantům se tím proto otvírají dříve těžko dosažitelné možnosti. Ostatně, úspěchy Clarinet Factory nebo Ponku, kteří výborně zúročují kontakty a zkušenosti z Crossroads, jsou toho důkazem,“ uvedla hlavní organizátorka Petra Hradilová.

Data uzávěrek se blíží. Už vyplňujete přihlášky?

Tagy Crossroads showcase
Hudební publicistka, manažerka a historička umění. Přispívá do Full Moon Magazine, kulturního magazínu Uni, Frontman.cz, Lidových novin aj. Je manažerkou česko - běloruského dua Zabelov Group a písničkáře Davida Pomahače. Roku 2019 spoluzaložila Music Managers Forum Czech Republi...
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY