Mesa Boogie Recto-Verb 25: velký zvuk v malém provedení

Vypadá to, že dnešní doba produkuje stále více low-wattových kytarových aparátů se zvukovými možnostmi větších brášků. V tomhle segmentu není Mesa Boogie žádný nováček. Zesilovače jako Studio .22 nebo DC-2 jsou dodnes vyhledávaným zbožím. Nedávno se do portfolia firmy vedle zesilovačů Express 5:25 a Transatlantic 15 dostal kromě už avizovaného Mark Five 25 také Recto-Verb 25. Není to teda už žádná extra novinka, ale ještě jsme o něm nepsali.

Jak už název uvádí, výstupní výkon je 25 W, a to s použitím pouze dvou elektronek EL84 v koncovém zesilovači. Standardně se přitom dosahuje v tomto složení výkonů okolo 12-18 W. Za vším stojí použití výborných komponent a hlavně patentovaný zesilovač Dyna WattPower. Pokud by muzikant potřeboval, je možné snížit výkon na 10 W pro každý kanál zvlášť. Také tento aparátek převzal většinu funkcí a možnosti starších brášků Mark V a Rect-0-Verb.

Díky nižšímu výkonu (a samozřejmě výrazně menší hmotnosti) se dnes tyto zesilovače stávají stále oblíbenější nejen pro studiové hráče, ale nacházíme je i na živých vystoupení nebo v pracovnách pro tiché noční zkoušení. Už se těším, až jim provětrám elektronky.