Metalový Gibson: Les Paul Classic 7 string

Máte rádi kytary Les Paul, jste zapálení příznivci firmy Gibson a hrajete metal na 7-mi strunnou kytaru? V tom případě nemusíte závidět takové modely uživatelům kytar Flying V a Explorer: kytara Gibson Les Paul Classic 7 string je tu přesně pro vás.

Kytara je postavená na klasickém konceptu Les Paulů. Mahagonovou zadní desku s odlehčovacími dutinami kryje javorová deska, jak už bývá zvykem. Mahagonový krk s palisandrovým hmatníkem je (klasicky) vlepený do těla a tato kombinace dodává kytaře typický "lespaulovský" zvuk.

O ozvučení kytary se starají snímače, které ale nejsou úplně typické. V pozici u kobylky je to humbucker Seymour Duncan JB a u krku taktéž humbucker ´59+ od stejné firmy. Oba snímače mají systém push-pull pro rozepnutí cívek snímačů. Hardware nástroje pak zůstal stejný a ovládání kytary je též ve znamení těchto kytar pro rok 2014. Jedinou změnou je tedy změna počtu strun.

Struny jsou nataženy klasicky přes kobylku tune-o-matic do stopbaru. Dva ovladače hlasitosti, jeden ovladač tónové clony a přepínač Turbo boost, který zesílí váš signál o 15db. Časem možná přibudou ještě další barvy, zatím je tento mazlík k mání jenom v černém.

Tagy: