Přejít k hlavnímu obsahu
Banner
Banner
Leon - So, 02.06.2018 - 00:01

Micro preampy Mooer Taxidea Taxus 014 a Brown Sound 015

Miniaturní krabičkové předzesilovače řady Micro Preamp z dílen asijského Mooeru, si od roku 2017, kdy tuto edici firma poprvé uvedla na trh, stačily získat zaslouženou pozornost kytaristů, jejichž prioritou je kromě kvalitního zvuku také maximální mobilita gearu. Často cestujícím muzikantům nyní Mooer nabízí dva zbrusu nové modely těchto digitálních modelingových předzesilovačů a to ve verzích Taxidea Taxus 014 a Brown Sound 015.

Mooer Taxidea Taxus 014 nabízí zvuk butikových lampových zesilovačů kombinujících americký a britský charakter (pravděpodobně model Suhr Badger), zatímco Brown Sound 015 je podobně jako bílá verze 005 Brown Sound 3 další variací na high gainové aparáty Peavey postavené původně pro Eddieho Van Halena, jejichž inovované řady jsou nyní pod značkou EVH vyráběny u Fenderu.

Dvoukanálové preampy jsou osazeny třípásmovými korekcemi, potenciometry gainu a hlasitosti, přepínání obou kanálů obstarává kulaté tlačítko s diodou (CH/CAB), po jehož delším stisknutí se aktivuje speaker simulator, krabičky jsou vybaveny masivním nášlapným footswitchem zapojeným v režimu true bypass a potřebnou energii dodává vzhledem k minimálním rozměrům šasi výhradně 9V adapter.

Digitální mini-preampy Mooer Taxidea Taxus 014 a Brown Sound 015 by se už v těchto dnech měly začít objevovat v evropské distribuci, kde se jejich cena bude pohybovat ve velmi podobných relacích jako v případě předchozích verzí, které na českém trhu vyjdou na cca 2 400 Kč.

Tagy Mooer Mooer Taxidea Taxus 014 Mooer Brown Sound 015
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY