Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 14.12.2017 - 00:01

Mikrofonní USB karta IKM iRig Pre HD

K řadě kompaktních zvukových USB karet iRig společnosti IK Multimedia přibyl nový model s označením iRig Pre HD vybavený mikrofonním předzesilovačem s XLR konektorem a výbavou, která tuto verzi umožňuje použít s jakýmkoliv typem mikrofonu. Stejně jako předešlé varianty je i iRig Pre HD kompatibilní se zařízeními pracujícími na platformách iOS, Mac, Android a Windows.

Kvalitní Class A mikrofonní předzesilovač je doplněn převodníky 96kHz/24-bit a frekvenční odezva činí 20 Hz až 20 kHz. Na levém boku najdeme potenciometr vstupního gainu se zdvihem 40 dB a posuvný přepínač aktivující phantomové napájení (48V +- 4V v kombinaci s 2xAA bateriemi) pro kondenzátorové mikrofony.

Protilehlý bok šasi je vyhrazen spínači přímého monitoringu a ovladači sluchátkové hlasitosti, na horní straně je umístěn konektor micro USB/Lightning a sluchátkový minijackový výstup, který může sloužit i jako Aux Out. Symetrické propojení s mikrofonem obstarává XLR konektor Neutrik ve spodní části karty. Dvojice podlouhlých diod informuje o phantomovém napájení a míře nastaveného gainu.

Karta bude dodávána společně s dvojicí kabelů Lightning - micro USB, USB - micro USB, dvěma tužkovými AA bateriemi, suchým zipem pro uchycení, softwarem Mic Pack pro aplikaci VocaLive, modelingem Mic Room a plug-in paketem Pro Bundle.

Digitální mikrofonní USB karta IKM iRig Pre HD s rozměry 40 x 110 x 34mm a váhou pouhých 65 g představuje všestranné a mobilní nahrávací zařízení, které lze v kombinaci s vhodným typem mikrofonu využít k nahrávání zpěvu, nástrojů, mluveného slova, různých zvuků v terénu atd. Oficiální cena novinky byla nastavena těsně pod hranici 120 eur.

Tagy IKM iRig Keys I/O IKM iRig Pre HD
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY