Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 16.01.2016 - 00:01

Miniaturní klipová ladička Korg GripTune

Japonský gigant Korg představil na hudebním veletrhu NAMM 2016 zbrusu novou klipovou ladičku GripTune, která se svými rozměry 43 × 29 × 24 mm a hmotností pouhých 13 g řadí k vůbec nejmenším výrobkům, jenž trh v tomto segmentu nabízí. Malá klipovka je navíc schopna ladit s přesností +/- 1 cent.

Kompaktní tuner dostal zcela nový systém uchycení - klasický pružinový klip nahradila posuvná kolejnice, kterou lze nastavit v rozmezí 14 až 22 mm, což bohatě postačuje pro připevnění k drtivé většině kytar a baskytar a čtvercový displej lze natáčet až o 110 stupňů ve vertikálním směru

Na jednoduše koncipovaném panelu, ukazujícím název noty a její přesné naladění (7 diod), je umístěno také aktivační tlačítko, kterým můžeme i obrátit zobrazení o 180 stupňů. GripTune disponuje úsporným režimem Auto power-off, jenž ladičku po 10 minutách, kdy není detekován žádný rezonanční signál, automaticky vypne.

Chromatický tuner indikuje tóny od noty A0 (27.5 Hz) až po C8 (4186.0 Hz). Lithiová knoflíková 3V baterie CR2032 (součást balení) je umístěna v malém šuplíku pod displejem a měla by vystačit na 17 hodin nepřetržitého provozu.

Novinka se na evropském trhu objeví začátkem března a její cena se má pohybovat okolo 14 liber. Pokud od klipové ladičky požadujete přesnost, jednoduchou a rychlou obsluhu, dobře viditelný displej a skutečně miniaturní rozměry, tak by pro vás mohl být Korg GripTune tou správnou volbou.

Tagy ladička
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY