Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 19.06.2014 - 09:11

Minirekordér Zoom H5: nahrávejte bez omezení

Po pěti úspěšných modelech série H je tady další kapesní rekordér z produkce japonského Zoomu, nesoucí označení H5. Čtyřstopé nahrávadlo disponuje, stejně jako Zoom H6 - vlajková loď této kategorie, možností výměny mikrofonů, což oceníte především pokud budete chtít nahrávat zvuk z rozdílných zdrojů, navíc v prostorách s různou akustikou.

Zoom H5 je standardně dodáván se směrovým duálním kondenzátorovým mikrofonem XYH-5 X/Y s odpruženým závěsem, který minimalizuje vibrace a tím pádem i nežádoucí přenos rušivých zvuků. Ramena mikrofonů jsou nastavena v úhlu 90 stupňů.

Nahrávat je možno ve formátech WAV nebo MP3 s rozlišením až 24bit/96kHz, nechybí funkce Pre-record, Auto-record a Backup-record, vestavěná ladička, metronom a řada efektů pro následnou mixáž, včetně filtrů, kompresoru a limiteru. Výslednou nahrávku lze přehrávat různou rychlostí bez změny ladění, tím se z H5 stává velmi dobrý pomocník při cvičení a stahování jednotlivých partů.

Soubory se ukládají na SD nebo SDHC karty s kapacitou až 32 GB. Například na 2 GB SD kartu lze nahrát cca 34 hodin stereo záznamu MP3/128kbps, 14 hodin MP3/320kbps, 3 hodiny stereo WAVu 16bit/44.1kHz nebo 1 hodinu WAVu v plném rozlišení 24bit/96kHz.

K napájení slouží buď dvojice tužkových 1.5V baterií (výdrž až 15 hodin), AC adapter Zoom AD-17 nebo USB. Mimo USB slotu je Zoom H5 vybaven stereo konektorem Line Out pro přímou synchronizaci mikrofonů s kamerou, výstupem na sluchátka s regulací hlasitosti, vstupem pro externí spínač a vstupními konektory XLR/TRS pro mikrofony XYH-5, MSH-6 a SGH-6. Pro kontrolní poslech je H5 osazen malým reproduktorem o výkonu 0.4 W a impedancí 8 Ohm.

Součástí balení je kromě samotného Zoomu H5 a mikrofonu XYH-5 X/Y také SD karta 2 GB, dvě baterie AA LR6, propojovací USB kabel, molitanová protivětrná ochrana mikrofonu (windscreen) a licence na stažení nahrávacího software Steinberg WaveLab LE.

Zoom H5 je další z kvalitních minirekordérů této značky, který vyniká schopností velmi čistého záznamu, intuitivním ovládáním (vše vidíte na LCD displeji 128 x 64 px), poměrně bohatou nabídkou efektů a významným plus je i možnost výměny mikrofonů. Předběžná cena na amerických webech se pohybuje okolo 270 dolarů. Do Evropy by novinka měla dorazit před začátkem prázdnin.

Tagy Zoom Zoom H5
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY