Minirekordér Zoom H5: nahrávejte bez omezení

Po pěti úspěšných modelech série H je tady další kapesní rekordér z produkce japonského Zoomu, nesoucí označení H5. Čtyřstopé nahrávadlo disponuje, stejně jako Zoom H6 - vlajková loď této kategorie, možností výměny mikrofonů, což oceníte především pokud budete chtít nahrávat zvuk z rozdílných zdrojů, navíc v prostorách s různou akustikou.

Zoom H5 je standardně dodáván se směrovým duálním kondenzátorovým mikrofonem XYH-5 X/Y s odpruženým závěsem, který minimalizuje vibrace a tím pádem i nežádoucí přenos rušivých zvuků. Ramena mikrofonů jsou nastavena v úhlu 90 stupňů.

Nahrávat je možno ve formátech WAV nebo MP3 s rozlišením až 24bit/96kHz, nechybí funkce Pre-record, Auto-record a Backup-record, vestavěná ladička, metronom a řada efektů pro následnou mixáž, včetně filtrů, kompresoru a limiteru. Výslednou nahrávku lze přehrávat různou rychlostí bez změny ladění, tím se z H5 stává velmi dobrý pomocník při cvičení a stahování jednotlivých partů.

Soubory se ukládají na SD nebo SDHC karty s kapacitou až 32 GB. Například na 2 GB SD kartu lze nahrát cca 34 hodin stereo záznamu MP3/128kbps, 14 hodin MP3/320kbps, 3 hodiny stereo WAVu 16bit/44.1kHz nebo 1 hodinu WAVu v plném rozlišení 24bit/96kHz.

K napájení slouží buď dvojice tužkových 1.5V baterií (výdrž až 15 hodin), AC adapter Zoom AD-17 nebo USB. Mimo USB slotu je Zoom H5 vybaven stereo konektorem Line Out pro přímou synchronizaci mikrofonů s kamerou, výstupem na sluchátka s regulací hlasitosti, vstupem pro externí spínač a vstupními konektory XLR/TRS pro mikrofony XYH-5, MSH-6 a SGH-6. Pro kontrolní poslech je H5 osazen malým reproduktorem o výkonu 0.4 W a impedancí 8 Ohm.

Součástí balení je kromě samotného Zoomu H5 a mikrofonu XYH-5 X/Y také SD karta 2 GB, dvě baterie AA LR6, propojovací USB kabel, molitanová protivětrná ochrana mikrofonu (windscreen) a licence na stažení nahrávacího software Steinberg WaveLab LE.

Zoom H5 je další z kvalitních minirekordérů této značky, který vyniká schopností velmi čistého záznamu, intuitivním ovládáním (vše vidíte na LCD displeji 128 x 64 px), poměrně bohatou nabídkou efektů a významným plus je i možnost výměny mikrofonů. Předběžná cena na amerických webech se pohybuje okolo 270 dolarů. Do Evropy by novinka měla dorazit před začátkem prázdnin.

Tagy: