Paris Combo

Mladí (už počtvrté) Ladí Jazz!

Jsou mezi vámi jazzmani? Jste dokonce ještě i mladí? Pak je jazzový festival Mladí Ladí Jazz právě pro vás! Jeho hlavním cílem je navrátit mladé publikum zpět k hudbě Milese Davise. Pojďte se podílet na zbourání předsudku, že jazz je složitá hudba, které mladí lidé z větší části nerozumí a je jim vzdálená. IV. ročník tohoto mezinárodního festivalu se s podtitulkem Jazz pro všechny generace bude konat od 4. dubna do 3. května.

Letošní ročník nabídne koncerty světových jazzových hvězd v předních pražských klubech. Vystoupí například francouzští Paris Combo, Dan Bárta a Robert Balzar Trio, Juraj Griglák v doprovodu amerického bubeníka Poogie Bella, nu-jazzové hvězdy Radio String Quartet Vienna či německá pianistka Andrea Hermenau. Čekají na vás i tematické hudební workshopy, které povedou Juraj Griglák, Andrea Hermenau, Otto Hejnic Trio i Dan Bárta a do 26 let jsou zdarma.

Večer zvaný Jazz Fruit je věnován soutěži začínajících mladých umělců. A jaká je motivace? Dotace 30 tisíc korun na nahrání debutu a koncert před Danem Bártou. Přihlášky můžete organizátorům posílat už jen do 31. března.