Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 13.04.2016 - 00:01

Mobilní komplexní PA system JBL EON ONE

Jeden z předních světových výrobců zvukové techniky společnost JBL posiluje svou nabídku tzv. all-in-one PA systémů o nový model s označením EON ONE. Lehce přenosný set disponuje 6-ti kanálovým mixem, koncovým zesilovačem o celkovém výkonu 380 Wattů, limiterem signálových špiček a sedmi širokopásmovými reproduktory.

Systém se skládá ze základního skeletu vyrobeného z odolného polypropylenu na němž jsou umístěny všechny ovládací prvky, uvnitř je zabudován zesilovač Class D a na přední straně najdeme středobasový woofer o průměru 10 palců, který je buzen výkonovou větví o síle 250 W. Do šachty na horní straně kabinetu se zasouvá třídílná konzole, jejíž hlavní část je osazena šesti dvoupalcovými výškovými drivery, do nichž koncový stupeň posílá výkon 130 W.

Kanály 1 a 2 se vstupy XLR/jack jsou vybaveny přepínači mic/line, aktivními korekcemi basů a výšek (+- 12 dB), hlasitostí a reverbem. Stereo kanály 3 a 4 s konektory jack a RCA jsou určeny pro připojení kláves, preampu, efektového procesoru nebo externího audio zdroje (MP3, CD atd.) a poslední dvojici vstupů využijete pro zapojení zařízení s minijackovým 3.5 mm stereo konektorem.

Samozřejmě nechybí ovladač Master pro nastavení celkové hlasitosti zesilovače, limiter, stereo výstupy monitorů s vlastním Volume a zařízení je také schopno komunikovat pomocí bezdrátové technologie Bluetooth. Frekvenční rozmezí systému se pohybuje v hodnotách 37.5Hz až 18.5kHz a maximální SPL činí 118 dB.

JBL EON ONE je flexibilní a pohodlně přenosný (hmotnost cca 18.5 kg) ozvučovací set, který má díky patentované technologii Directivity Control Geometry optimalizované vyzařovací úhly středovýškových měničů, které lze navíc pomocí dvou mezičlánků volně nastavovat ve vertikálním směru. Tyto vlastnosti společně s kvalitní koncovou sekcí a mixem dělají z EONu ONE ideálního pomocníka jak do zkušebny, tak i pro živé hraní v menších klubech. Novinka se uplatní i jako ozvučovací systém pro různé konference, společenské akce apod.

Tagy JBL
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY