Modelingová komba Fender Mustang LT25 a Rumble LT25

Kytarová komba řady Fender Mustang a jejich basové ekvivalenty ze série Rumble se rozrůstají o kompaktní dvojici aparátů s označením Mustang LT25 a Rumble LT25. Oba modely s digitálními preampy jsou osazeny novým signálovým procesorem, USB port umožňuje přímé nahrávání, rozšířenou editaci nebo případný update firmwaru a ceny se pohybují ve velmi přístupných relacích.

Kytarová i basová verze nabízí téměř shodné ovládání a konektivitu – do horního panelu je v obou případech zapuštěn nástrojový vstup, zdířka footswitche, minijackový stereo Aux In, sluchátkový konektor, barevný LCD displej s úhlopříčkou 1.8 palce, rotační encoder, zmíněný USB-C port a čtyři editační tlačítka.

U preampu Mustangu LT s potenciometry gainu, hlasitosti, basů a výšek lze vybírat z 20 typů modelingových zesilovačů, 25 efektů (až 4 současně, 2x pre/2x post), paměť pojme 50 presetů, z nichž 30 je přednastavených a samozřejmě nechybí ladička, tap tempo pro delay nebo modulace apod.

U Rumble LT25 byl ovladač hlasitosti předzesilovače sloučen s gainem a nahrazen potenciometrem středů, takže tento model má třípásmové korekce, k použití jsou emulace 15 typů aparátů, 20 efektů a banka je koncipována stejně jako v případě kytarové varianty.

Koncové jednotky o výkonu 25 W jsou ovládány masterem, kabinety z překližky o síle 1.6 cm (zadní deska pravděpodobně z MDF) mají uzavřenou konstrukci poskytující masivnější atak, přenos zvuku obstarávají osmipalcové reproduktory Celestion a v přední ozvučnici basového modelu navíc najdeme dvojici kruhových bassreflexů posilujících výraznost spodních pásem.

Ceny novinek, určených především pro domácí cvičení, nahrávání, menší koncerty s umírněným bubeníkem apod., byly na českém trhu nastaveny okolo hranice 4 000 Kč za Mustang LT25 a přibližně na 5 100 Kč vyjde basový Rumble LT25.

Rozměry a hmotnost:
Fender Mustang LT25 – cca 37 x 43 x 30 cm, 6.8 kg
Fender Rumble LT25 – cca 45 x 48 x 35 cm, 10.5 kg