Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 31.03.2017 - 00:01

Moderní basy Schecter Stiletto Stage

Baskytary z edice Stiletto představují jednu z nejúspěšnější sérií z produkce společnosti Schecter Guitar Research, v jejímž portfoliu se doposud nacházelo celkem pět typových řad těchto nástrojů. Novinkou letošního roku jsou čtyř a pětistrunné basy Schecter Stiletto Stage vyrobené z kvalitních materiálů a osazené v této kategorii nadstandardně kvalitními komponentami.

K mahagonovým křídlům korpusu se zaoblenými křivkami je přilepen průchozí krk ze tří kusů javoru se štíhlým a rychlým profilem Thin C (tloušťka na 1. pr. 20 mm, na 12. pr. 22 mm) nesoucí ebenový hmatník s plochým radiusem (406 mm), 24 pražci X-Jumbo, polohovými značkami z pravé perleti a do hrany krku jsou zapuštěny další orientační značky svítící ve tmě.

Duální výztuha z karbonových vláken zajišťuje krku potřebnou mechanickou stabilitu, menzura činí 34 (Stage-4) respektive 35 (Stage-5) palců a nultý pražec je typu Graph Tech XL Black Tusq. Masivní kobylka Schecter Custom umožňuje ukotvit struny v horní části základny nebo skrz tělo a ladicí strojky dodal americký Grover.

Basy disponují dvojicí humbuckerů Schecter Diamond SuperRock MM inspirovaných známými modely Music Manu a doplněných přepínatelným pasivním/aktivním obvodem s třípásmovými korekcemi, hlasitostí (push/pull) a potenciometrem Blend, který lze plynule nastavit poměr obou snímačů. Aktivní elektronika je napájena dvojicí 9V baterií, jejichž šachtu najdeme na zadní straně těla.

Schectery Stiletto Stage z dílen asijské pobočky značky budou nabízeny v lesklých lacích Gloss Black a Gloss White, krky mají saténovou úpravu a veškerý hardware je proveden v černé barvě. Novinky by se měly na evropském trhu představit pravděpodobně začátkem května a předpokládané ceny se budou pohybovat okolo 700 až 800 euro v závislosti na modelu.

Tagy Schecter Schecter Stiletto Stage
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY