Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 28.07.2015 - 00:01

Montreal Premiere Supreme: kanadská kvalita od Godinu

Kanadská společnost Godin uvedla na trh špičkový model pololubové kytary Montreal Premiere Supreme, náležející do profesionální řady Signature. Stejně jako ostatní semiakustické modely ze série Montreal Premiere je i Supreme vyroben z výběrových materiálů a je osazen komponenty nejvyšší kvality.

Přední i zadní rezonanční desky korpusu a luby jsou vyrobeny z kanadské divoké třešně, na které jsou nalepeny pláty fládrovaného javoru s výraznou kresbou. Speciální centrální blok tvoří smrkový masiv. Tato kombinace dřev společně s patentovanou konstrukcí dodává nástroji plný, živý a frekvenčně vyvážený zvuk.

Lepený mahagonový krk nese hmatník z kompozitu Richlite, jenž má podobné zvukové vlastnosti jako eben, ale je mechanicky odolnější a stabilnější. Identickou směs používá u svých akustik také např. firma Martin. Hmatník o radiusu 12 palců je osazen 22 středně silnými pražci.

Kobylku tune-o-matic Graphtech ResoMax doplňuje trapezoidní struník z lehkého hliníku a o ladění se starají precizní uzavřené strojky Graphtech Ratio Tuned. Supreme je vybaven dvojicí humbuckerů Seymour Duncan - krkovým SD SH-2 Jazz a kobylkovým SD Custom Custom. Elektroniku tvoří třípolohový páčkový přepínač, společná hlasitost a tónová clona.

Godin Montreal Premiere Supreme je určen všem rockovým, bluesovým a jazzovým hráčům, kteří chtějí svůj arzenál obohatit o nadstandardní, výtečně zpracovaný pololubový model kytary s kvalitním zvukem. Cena nástroje, jenž je dodáván výhradně v transparentní úpravě Lightburst Flame HG (vysoký lesk), se pohybuje okolo 2 000 dolarů.

Tagy Godin
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY