Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 27.06.2015 - 00:01

Multiefekty Helix: digitální high-end v podání Line6

Multiefekty série Helix, které firma Line6 uvede v brzké době na trh, představují nový standard v oblasti digitálního zpracování kytarového signálu. Pre amp kombinovaný s efektovou jednotkou je osazen špičkovými duálními procesory HX, které posouvají zvuk těchto zařízení o několik řádů blíže k reálnému soundu lampových aparátů a analogových efektů.

V nabídce se objeví podlahová verze a racková varianta doplněná speciálním kontrolerem. Kromě zbrusu nové technologie jsou novinky vybaveny nášlapnými multifunčními přepínači reagujícími na délku stisku. Funkce, volně řaditelné k jednotlivým footswitchům, jsou navíc vizuálně zvýrazněny barevnými prstenci a nad každým spínačem je umístěn malý displej informující o názvu presetu nebo efektu.

Ovládacímu panelu vévodí velkoryse pojatý 6.2 palcový barevný displej s rozlišením 800 x 400 pixelů, díky kterému bude výběr a editace parametrů opět o něco přehlednější a rychlejší. Helix nabídne simulaci celkem 45 modelů zesilovačů a komb s možností použití až 4 aparátů současně, 30 typů kabinetů, 16 mikrofonů a 70 efektů.

Multiefekty jsou vybaveny čtveřicí programovatelných efektových smyček, výstupy pro expression pedály, symetrickým mikrofonním vstupem s digitálně řízeným gainem a fantomovým napájením, kytarový konektor má proměnlivou impedanci a vstupní obvod disponuje dynamickým rozsahem s hranicí 123 dB.

Samozřejmostí je USB rozhraní pro nahrávání (PC, Mac, iPad, 8 In/8 Out, reamping atd.), vstup pro kytary Variax, sluchátkový výstup, MIDI In, Out/Thru, minijacky pro S/PDIF, XLR linkový výstup (AES/EBU), Aux In a hlavní stereo výstupy v provedení jack nebo XLR.

Podlahová verze Line6 Helix by měla být dostupná koncem srpna, racková varianta s kontrolerem se na trhu objeví v průběhu podzimu. Předběžná cena obou modelů byla stanovena pod hranicí 1 500 dolarů, kontroler vyjde na cca 500 dolarů.

Tagy Helix
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY