Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 30.09.2017 - 00:01

Multifunkční Boss AD-10 Acoustic Preamp

Boss posiluje nabídku efektové řady AD určené pro elektroakustické kytary o multifunkční programovatelný model AD-10 Acoustic Preamp. Kromě předzesilovače s dvojicí vstupů a DI boxu disponuje nadstandardní ekvalizační sekcí, boostem, širokou konektivitou, efektovou jednotkou, looperem a dalšími funkcemi pro dosažení kvalitního akustického soundu.

Díky dvoukanálovému řešení preampu lze do zařízení zapojit dvojici nástrojů nebo využít při nazvučení kytary dva různé typy snímačů, každý kanál má nezávislé čtyřpásmové korekce včetně parametrických středů a variabilního Low Cut filtru. Funkce Boost s nastavitelnou tónovou clonou je aktivovatelná nášlapným footswitchem, stejně jako režim integrovaného tuneru a ovládání looperu s maximální délkou 80 sekund.

Firemní technologie Acoustic Resonance (3 režimy) analyzující v reálném čase vstupní signál je schopna navrátit zvuku ovlivněného např. piezo snímači jeho původní přirozený charakter, zcela přepracován byl omezovač zpětné vazby Anti-Feedback s dvojicí pokročilých notch modů s manuálním nastavením nebo automatickým skenem a paměť pojme celkem 10 presetů.

V efektové jednotce najdeme dvojici kompresorů včetně multi-band MDP modelu s transparentním a dynamickým přednesem celého frekvenčního spektra, trojici chorusů, stejný počet delayů a pod označením Ambience se ukrývají reverby studiové kvality speciálně optimalizované pro akustickou kytaru.

Čelní strana šasi z ocelového plechu je vyhrazena dvěma nástrojovým vstupům se samostatným nastavením citlivosti, sendu/returnu efektové smyčky jackovým Line Out výstupům s možností připojení sluchátek, symetrickým XLR výstupům s přepínači uzemnění a stereo/mono volbou, nechybí konektor pro připojení CTL 1,2 nebo expression pedálu a samozřejmostí je USB port, takže při nahrávání do DAW lze AD-10 využít jako 2x2 zvukovou kartu.

Novinka je napájena 9V adapterem, jenž by měl být součástí balení, ale je možno využít také šesti tužkových AA baterií, při jejichž použití udává výrobce průměrnou výdrž okolo 6 hodin nepřetržitého provozu. Boss AD-10 Acoustic Preamp se na evropském trhu představí v první polovině října za cenu cca 350 eur.

Tagy boss Boss AD-2 Boss Acoustic Singer Live a Pro Boss AD-10 Acoustic Preamp
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY