Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

MXR Phase 95: miniverze legendárních Phase 90 a 45

Phaser MXR Phase 90, vyráběný od sedmdesátých let, patří mezi efekty k ikonám, jejichž oblibu v kategorii krabičkových phaserů jen tak něco nepřekoná. Koncern Jim Dunlop, pod který značka MXR spadá, si je popularity tohoto modelu velmi dobře vědom a nabízí hned několik variant phaserů vycházejících z původní "devadesátky". Zatím posledním přírůstkem je miniphaser s označením MXR M290 Phase 95 disponující několika zvukovými režimy.

Malá krabička v typicky oranžovém laku je stejně jako Phase 90 osazena jedním potenciometrem Speed nastavujícím rychlost modulace signálu, ale kromě toho disponuje i dvěma tlačítky – na levé straně najdeme spínač s označení 45/90, jenž přepíná mezi zvuky modelů Phase 90 (4-stage) a Phase 45 (2-stage) s jemnější a decentnější vlnou.

Pravé tlačítko aktivuje tzv. Script mod umožňující pomocí redukování zpětné vazby elektronického obvodu dosažení transparentnějšího zvuku prvních verzí MXR phaserů, které měly logo psané script fontem. Vzhledem ke skutečně malým rozměrům šasi lze efekt napájet pouze 9V adapterem a nášlapný footswitch je zapojen v režimu true bypass.

MXR Phase 95 je flexibilní, plně analogový phaser, nabízející několik zvukových režimů a díky svým kompaktním rozměrům zabere v pedalboardu minimum prostoru. Novinka se v Evropě představí pravděpodobně v prosinci a její cena se má pohybovat pod hranicí 130 Euro, což je vzhledem ke koncepci a zvukové kvalitě tohoto efektu poměrně příznivá částka. Zvuk Phase 95 i rozdíly mezi staršími i novějšími verzemi Phase 90 a také sound "script" modelu Phase 45 můžete posoudit na přiložených videoukázkách.

Tagy MXR MXR Phase 95

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY