Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Nákup z druhé ruky: rozdíly mezi PRS SE a čínským padělkem

Čtvrtá část video seriálu „Nákup z druhé ruky“ opouští nástroje firem Gibson a Fender a obrací pozornost na další renomovanou značku Paul Reed Smith, která má továrny v americkém Marylandu a Jižní Koreji. Asijská pobočka obstarává produkci finančně dostupnějších a velmi oblíbených modelových řad SE, jejichž marketingové úspěšnosti se snaží využít i někteří čínští výrobci nelegálních kopií.

Rozdíly mezi korejskými verzemi PRS SE a jedním z čínských padělků demonstruje přiložené video natočené YouTube-kanálem s příznačným názvem The China Guitar Sceptic. Do testu byly zařazeny varianty PRS SE 2017 Limited Edition (javorový hmatník), PRS SE Torero (Floyd Rose, aktivní snímače EMG) a plagiát se zlatou mechanikou a korpusem v medovém odstínu. Záznam přibližuje zvukové charakteristiky kytar a od cca 11:45 min. se věnuje konstrukčním rozdílům těchto modelů.

Tagy PRS SE

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY