Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 10.07.2014 - 10:39

Nazgul, Sentient a Pegasus: silná trojka od Seymour Duncan

Po sedmi a osmistrunných verzích humbuckerů Nazgul, Sentient a Pegasus přichází Seymour Duncan na trh i s klasickými variantami těchto snímačů. Šestistrunné modely mají lehce upravena frekvenční pásma, ale stále zachovávají zvukový charakter svých předloh.

Seymour Duncan Nazgul 6 je kobylkový humbucker s keramickými magnety, velmi silným výstupem a agresivními středy, což ocení především hráči pohybující se v extrémnějších stylech a dávající přednost pasivní elektronice. Na svém webu firma uvádí, že Nazgul začíná tam, kde většina pasivních high gain snímačů končí.

Model Pegasus 6 je podle výrobce určen kytaristům hrajícím progresivní odnože metalu, čemuž odpovídá vyrovnaná frekvenční charakteristika s plnými, kulatějšími středy a dostatečně silný výstup. Také díky Alnico V magnetům je zvuk transparentní, jednotlivé tóny se neslévají ani při větším zkreslení a výšky nemají tendenci se třepit. Snímač si rozumí i s nástroji s ostřejším zvukem (např. javorový korpus).

Krkový humbucker Seymour Duncan Sentient 6 byl navržen pro kombinaci se dvěma předchozími snímači - magnety Alnico V a středně silný výstup zaručují harmonicky bohatý tón, perfektní artikulaci, čisté basy a příjemné výšky, typické pro humbuckery PAF. Sentient v sobě spojuje vlastnosti dvou velmi oblíbených modelů SD 59 a Jazz.

Všechny humbuckery mají čtyřžilový vývod, takže možnostem zapojení se meze nekladou (rozepínaní cívek, paralelní zapojení cívek atd.). Seymour Duncan Nazgul, Sentient a Pegasus budou dostupné pouze v komplet černém provedení (cívky, logo, nosná konstrukce i šroubové nástavce) nebo ve verzi s kovovým krytem v matně černém laku.

Tagy Seymour Duncan
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY