Něco pro kuchaře: kytara z mikrovlnky

O tom, že kytaru lze vyrobit téměř z čehokoliv a fantazie mnohých tvůrců nemá hranic, svědčí nové video ruského youtubera s nickem Moose ON. Šikovný kutil a kytarista v jedné osobě se totiž rozhodl, že na stavbu svého nástroje použije mikrovlnnou troubu. Microwave Guitar tak posunuje pekelný zvuk těžkotonážních riffů a hráčovu image na zcela jinou úroveň a navíc v pauzách si při delších zkouškách může vynálezce nebo členové jeho kapely ohřát také něco k jídlu.

Základem tohoto custom speciálu je mikrovlnná trouba Daewoo na jejíž horní plochu byl přimontován devatenáctipražcový krk pocházející z akustiky CND s vintage mechanikami, černý pickguard z Telecasteru, kovová destička nesoucí pouze potenciometr hlasitosti, na levém boku je uchycen jednoduchý trapezoidní struník doplněný volnou, neukotvenou dřevěnou kobylkou a výstupní jack.

Excentrický nástroj je vybaven kobylkovým snímačem P-90 ve verzi dog ear (úchyty připomínající psí uši) a na místě krkového singlu je nejspíše z důvodu ozvláštnění celkového estetického dojmu tohoto vizionářského prototypu umístěn iPhone, který výrobce ke "korpusu" jednoduše přibil velkým hřebíkem.

Jak Microwave Guitar zvládá crunchové i hodně zkreslené zvuky a také ohřívání jídla se můžete přesvědčit na přiloženém videu. Mimochodem, použitá trouba Daewoo disponuje brutálním výkonem 800 wattů, což degraduje klasické kytarové aparáty se stowattovým koncovým stupněm na úroveň neškodných domácích cvičítek. Dobrou chuť.

Tagy: