Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 14.04.2016 - 00:01

Netradiční Fender Katana z kolekce Custom Shop

Prémiová divize Fender Custom Shop má ve svém katalogu novinku v podobě modelu Fender Katana, jenž se svou koncepcí značně liší od tradičních sérií této legendární značky. Návrh a výrobu kytary, která vychází z původní verze z roku 1985, jejímž autorem byl marketingový ředitel firmy Dan Smith, si vzal na starost renomovaný kytarář Todd Krause, který stavěl i speciály pro Jeffa Becka, Erica Claptona, Keitha Richardse, Boba Dylana nebo Rogera Waterse.

Korpus nástroje, patřícího do řady Fender Custom Shop Prestige Collection, v sobě spojuje design známých modelů Flying V a Explorer a je vyroben z jednoho kusu olše. Javorový lepený krk s šípovitou hlavicí nese palisandrový hmatník s 22 jumbo pražci a trojúhelníkovými polohovými značkami. Menzura je identická jako u většiny kytar konkurenčního Gibsonu, tedy 24.75 palce.

Nástroj je osazen dvojicí ručně vinutých humbuckerů s keramickými magnety a silným výstupem, které doplňují potenciometry společné hlasitosti a tónové clony a klasický páčkový třípolohový přepínač. Mechanika sestává z uzavřených ladicích strojků Fender a uzamykatelného vibrata Floyd Rose Pro s nízkým profilem, jenž poskytuje pravé ruce vyšší pohodlí při hře.

Fender Katana Custom Shop Prestige Collection je vůbec prvním nástrojem tohoto typu vyrobeným na území USA. V polovině osmdesátých let byla tato řada produkována pouze japonskou továrnou FujiGen Gakki, poté Fender přidal i levnější jednosnímačové modely s 21 pražci a různými typy kobylek, které pocházely z dílen dceřiné firmy Squier a následně byla výroba Katany ukončena.

V současné době je modernizovaná Katana vyráběná jedním z nejzkušenějších kytarářů Fenderu Toddem Krausem dostupná pouze na objednávku a to ve speciálním barevném odstínu Mango Tango. Samozřejmostí je luxusní pevný kufr a certifikát pravosti.

Tagy Fender
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
TOPlist