Přejít k hlavnímu obsahu
František Švarc - Pá, 20.06.2014 - 10:48

Netradiční Ibanez Roadcore RC320

Když se řekne Ibanez, každý hned si vybaví nabušené "ergéčko" s Floyd Rose tremolem, které se hravě prosadí v jakékoliv tvrdší hudbě. Nicméně firma Ibanez má v arzenálu i jiné typy kytar, které určitě potěší někoho, kdo se chce odlišit. A jedním z těchto nástrojů je i Ibanez Roadcore.

Na první pohled vás zaujme vintage vzhled kytary, který evidentně vychází z modelů Fender Jazzmaster a Mustang. Pro podtržení vintage vzhledu jsou ještě hrany kytary obtaženy bílou lemovkou. Ale pěkně od začátku.

Tělo kytary je vyrobeno z masivního mahagonu a je možno vybrat si ze dvou barevných provedení: Transparent Cherry a Black. Pokud máte rádi kresbu dřeva, která je vidět pod lakem, rozhodně doporučuji odstín Transparent Cherry. Krk je vyroben javoru a i když to není žádný Wizard (typický pro kytary RG a S), velmi dobře padne do ruky a umožňuje pohodlné hraní. Hmatník kytary je palisandrový s 22 pražci a polohy na hmatníku jsou označeny klasickými tečkami.

Kytary je osazena dvěma snímači Ibanez Core Tone, které poskytují opravdu širokou paletu možností: od pěkně čistého zvuku až po luxusní zkreslení. Samozřejmě pokud chcete zvukem "řezat hlavy", budete potřebovat zkreslovací krabičky. Zvuk se ovládá potenciometry Volume, Tone a třípolohovým přepínačem ala Gibson.

Narozdíl od kytar RG zde procházejí struny přes kobylku Tight-Tune přímo skrz tělo, což znatelně zlepšuje rezonanci a vývoj tónů. Na kytaře se také nachází pickguard, který nástroji dodává ten pravý vzhled.

I když Ibanez Roadcore vypadá jako vintage model, překvapí opravdu nabušeným zvukem, který se prosadí i v moderních hudbě. Každý, kdo hledá netradiční typ kytary s univerzálním zvukem v kategorii okolo 10-ti tisíc korun, by si ji měl přinejmenším vyzkoušet - a věřím, že nástroj ho určitě nezklame.

Tagy Ibanez Ibanez Roadcore RC320
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY