Přejít k hlavnímu obsahu
Balthazar, foto Facebook kapely (© Anton Coene)
Balthazar, foto Facebook kapely (© Anton Coene)
redakce - Út, 09.09.2014 - 12:00

Nouvelle Prague u nás razí stále ojedinělý formát

Belgičtí Balthazar a domácí Zrní, takoví jsou hlavní headlineři druhého ročníku festivalu u nás zatím nepříliš rozšířeného formátu - Nouvelle Prague. Kromě nich a zahraničních showcase kapel byla do line-upu ve spolupráci s magazínem Full Moon vybrána také čtveřice domácích. Ti budou mít stejně jako sedm skupin ze zámoří jedinečnou příležitost představit se nejen pražskému publiku, ale především vlivným agentům a bookerům z celého světa, kteří vybírají kapely pro renomované zahraniční festivaly a hudební kluby. Festival se uskuteční 7. - 8. listopadu 2014 opět v prostorách smíchovského Staropramenu.

Domácí hudební scénu budou reprezentovat Vložte kočku, kteří si za svoji loňskou desku odnesli cenu Vinyla i Anděla v kategorii elektronické hudby, Kittchen, který byl letos nominován na ceny Apollo za nejlepší album roku 2013, olomoučtí Nylon Jail a trio Please The Trees.

Zahraniční showcase kapely jsou stejně jako loni všechny ze zámoří. Z Austrálie do Prahy přiletí pop-rockoví Ball Park Music a tvrdší Calling All Cars, Kanadu budou zastupovat hřmotní Slow Down Molasses a akustičtí The Visit. Z Izraele dorazí elektroničtí Skyroads, Jihoafrická republika přiveze rozverné The Plastics a Spojené státy nabídnou baltimorskou úderku Sun Club.

Tagy Nouvelle Prague
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY