Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 28.09.2016 - 00:01

Nová digitální piana od Rolandu

V rámci akce nazvané podle hashtagu #909 Day, která začátkem září probíhala v osmi městech po celém světě, představil Roland řadu novinek mezi které patří i čtveřice nových digitálních pian DP-603, FP-90, GP-607 a RP501R. Kvalitně zpracované nástroje jsou osazeny nejnovějšími typy procesorů, které společně s technologií SuperNatural zaručují vysokou autenticitu zvuku emulovaných předloh.

Model DP-603 s úzkou konstrukcí je ideální volbou do menších prostor, disponuje klaviaturou PHA-50 s 88 klávesami vyrobenými z kombinace plastu a dřeva, trojicí pedálů (Damper, Soft, Sostenuto), nastavitelnou odezvou, kalibrací v rozsahu 415.3–466.2 Hz po 0.1 Hz krocích, efekty Ambience a Brilliance, řadou rejstříků, pamětí pro songy, recordingem a mnoha dalšími funkcemi.

Pro externí audio zařízení jsou připravena bezdrátová rozhraní Bluetooth ver. 3.0 a 4.0, pro ozvučení slouží dva reproduktory o průměru 12 cm doplněné stereo zesilovačem s výkonem 2x30W (max. SPL 108 dB), sluchátkové výstupy jsou ošetřeny systémem 3D Ambience, nechybí rozhraní USB A a B a hlavní stereo výstupy.

Flexibilní a pohodlně přenosné piano FP-90 nabízí zvuk od klasického piana, přes elektrické modely, varhany atd. a součástí presetů jsou např. i bicí. Klávesnice je identická jako u předchozí verze a umožňuje nastavit mody Whole, Dual a Split. Systém vlastního ozvučení se rozrostl o možnost připojení tweeterů a efektová jednotka obsahuje třípásmový ekvalizer, Ambience a podle typu vybraného nástroje i modulaci nebo rotary. K pianu lze připojit také mikrofon, jehož obvod je osazen ovladači gain, volume a efekty doubling, echo a kompresor.

Roland GP-607 patří do kategorie digital mini grand piano a vkusný design podporují také kvalitní laky v černém nebo bílém odstínu. Špičková klávesnice i trojice pedálů jsou stejného typu jako u varianty DP-603. O vyvážený zvuk se starají dva 5-ti centimetrové nearfieldy a dvojice prostorových reproduktorů s průměrem 12 cm ukrytých pod horní výklopnou deskou. Opět zde najdeme Bluetooth, USB rozhraní, možnost playbacku i nahrávání, metronom a další funkce.

Roland RP501R představuje kompaktní a cenově poměrně dostupné tzv. rodinné piano, které uvítají především rodiče začínajících klavíristů. U klávesnice PHA-4 lze nastavit míru citlivosti (5 kroků) a mody Whole, Dual (s hlasitostní balancí), Split a Twin. K dispozici je kalibrace, efekty Ambience a Brilliance, nahrávací systém SMF, metronom s rozsahem 20 až 250 bpm, rytmická jednotka, řada songů různých stylů, Bluetooth, USB, sluchátkový výstup a stereo repra se zesilovačem o výkonu 2x12 W.

A propo, četli jste náš článek k digitálním pianům?

Tagy Roland digitální piano
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY