Nová edice kytar Ibanez Prestige RG5000

Ibanez posílil nabídku japonské edice elektrických kytar řady Prestige o sérii RG5000. Prvními zástupci kolekce je pětice modelů tvořená šestistrunnými nástroji RG5120M, RG5121, RG5220M, sedmistrunnou variantou RG5227MFX a osmistrunnou verzí RG5328. Součástí výbavy jsou snímače renomovaných výrobců DiMarzio, Fishman a také humbuckery stále oblíbenější britské značky Bare Knuckle.

Základní specifikace jednotlivých modelů kytar ze série Prestige RG5000 jsou následující:

RG5120M – korpus z afrického mahagonu, jasanový top, krk s profilem Super Wizard ze tří kusů javoru proloženého dvěma pláty wenge, hmatník z očkového javoru, 24 pražců z nerezové oceli, zamykatelné vibrato Lo-pro Edge, 2 x aktivní humbucker Fishman Fluence Modern s přepínatelným voicingem, barva Frozen Ocean.

RG5220M – identické specifikace jako předchozí model, reverzní hlavice, 2 x pasivní humbucker Bare Knuckle Brute Force s přepínačem pro rozepnutí cívek, barva Transparent Fluorescent Green.

RG5121 – tělo z afrického mahagonu, krk Super Wizard, hmatník z ebenu macassar, 24 pražců z nerezové oceli, pevná kobylka Gibraltar Standard II, 2 x aktivní humbucker Fishman Fluence Modern s přepínatelným voicingem, barva Dark Tide Blue Flat.

RG5227MFX – sedmistrunná verze modelu RG5220M, krk s profilem Wizard-7, pevná kobylka Gibraltar Standard II-7 s ukotvením strun skrz tělo, 2 x humbucker Bare Knuckle Brute Force 7 s přepínačem pro rozepnutí cívek, barva jasanového topu - Transparent Fluorescent Green.

RG5328 - osmistrunná varianta s hlavicí ve stylu 4+4, korpus z jasanu, krk s profilem Wizard-8, hmatník z ebenu maccasar, 24 nerezových pražců, pevná kobylka Gibraltar Standard II-8, 2 x pasivní humbucker DiMarzio® Fusion Edge 8 s keramickými magnety.

Modely s pevnou kobylkou jsou osazeny nultým pražce ze směsi Graph Tech BLACK TUSQ XL a uzamykatelnými ladicími strojky Gotoh MG-T. Součástí je i pevné pouzdro, servisní klíče atd. Oficiální ceny nástrojů výrobce zatím neuvedl.