Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 18.11.2014 - 00:01

Nová generace Pickup Boosteru od Seymour Duncan

Seymour Duncan přepracoval obvod svého úspěšného boosteru SFX-01, který ve svém gearu mají např. Michael Landau, kytaristé z Bad Religion, Lynyrd Skynyrd nebo Phil Campbell z Motörhead a uvádí na trh novinku s lakonickým označením Pickup Booster s podtitulem Hi-Def Boost and Line Driver.

Už samotný název efektu dává jasně najevo, že se jedná o nakopávadlo především lampových zesilovačů (není podmínkou), fungující na bázi čistého předzesílení kytarového signálu. Krabička disponuje navíc ještě několika velmi užitečnými funkcemi, dodávající vašemu nástroji větší variabilitu a preciznější signál.

Potenciometrem Gain nastavujeme míru předzesílení a to v rozmezí 0 až 25 dB, což je více než dostatečné rozpětí pro většinu aplikací. Třípolohový miniswitch Res Peak je schopen frekvenčně posunout sound kytary se single coily blíže k humbuckerovému zvuku (poloha 1: ala vintage humbucker, pol. 2: modern high gain humb., pol. 0: frekvenčně neovlivněný signál).

S gainem nastaveným na minimální hodnotu pomáhá buffer efektu vyrovnávat ztráty způsobené krabičkovými propojkami a dlouhými kabely. V případě využití modů Res Peak výrobce doporučuje zapojit booster na začátek efektového řetězce.

Přepínání efektu je v režimu true bypass a inovovaný obvod (class A) využívá velmi kvalitních součástek, což se pozitivně projevuje na mimořádné transparentnosti zvuku a minimálním šumu. Booster je možno napájet 9V baterií nebo adapterem, v druhém případě lze používat napětí 9-18V.

Seymour Duncan Pickup Booster najde své uplatnění všude tam, kde potřebujete zesílit signál snímačů (navýšení zkreslení a sustainu na sóla, crunch na čistém kanálu, oživení zvuku atd.) bez destruktivní změny původního soundu a charakteru vašeho nástroje nebo korigovat signálové ztráty před vstupem do zesilovače.

Základní informace
:

Rozsah Gainu: 0 až 25 dB
Pickup Resonance Switch: polohy 0,1,2 (frekv. změna singlů na humbuckery)
True bypass
Odstup šumu: -120 dBV
Obvod class A (push-pull output stage)
Zkreslení: Napájení: DC 9 V baterie, 9-18V DC adapter
Odběr: 4.27mA @ 9V (zapnutá LED), 2.80mA @ 9V (vypnutá LED)
Vstupní impedance: 500 KOhm (zapnutý efekt)
Výstupníimpedance: 150 Ohm
Rozměry: 6.63 cm x 12.45 cm x 3.56 cm
Hmotnost: cca 400 g

Tagy Seymour Duncan Pickup Booster
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY