Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 16.09.2015 - 00:01

Nové akustiky Ibanez ze série Artwood Vintage

Ibanez posiluje své portfolio akustických kytar z edice Artwood Vintage o další tři modely, tentokrát v decentním odstínu Vintage Mahogany Sunburst. Nástroje jsou vyrobeny z identických materiálů a liší se menzurou, šířkou krku a především typem korpusu - AVD4VMS je klasický Dreadnought, AVC4VMS má tělo typu Grand Concert a AVN4VMS zastupuje verzi Parlor.

Mahagonové ozvučnicové desky i luby korpusů zaručují vyrovnaný a plný zvuk, matně lakované mahagonové krky nesou palisandrový hmatník s plochým radiusem 400 mm a dvacítkou středně silných pražců a obdélníkovými značkami poloh z pravé perleti.

Stejný materiál byl společně s akrylátem použit i na ozdobné vykládání rozety, pod kterou je připevněn třívrstvý pickguard. Nultý pražec i kompenzovaná kobylka s palisandrovou základnou a novým typem ukotvovacích pinů jsou kostěné. O ladění se starají otevřené chromované strojky s plastovými rondely v barvě slonové kosti.

Nové akustické kytary Ibanez ze série Artwood Vintage se v evropských obchodech objeví pravděpodobně v průběhu října a předpokládaná cena každého modelu by neměla překročit hranici 360 Euro.

Základní specifikace:

Ibanez AVD4VMS

Korpus: Dreadnought
Délka: 20"
Šířka: 15.75"
Max. hloubka: 5"
Menzura: 651 mm
Šířka nul. pražce: 43 mm

Ibanez AVC4VMS

Korpus: Grand Concert
Délka: 19.5"
Šířka: 15.25"
Max. hloubka: 4.25"
Menzura: 634 mm
Šířka nul. pražce: 45 mm

Ibanez AVN4VMS

Korpus: Parlor
Délka: 19"
Šířka: 14"
Max. hloubka: 4"
Menzura: 634mm
Šířka nul. pražce: 43 mm

Tagy Ibanez
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY