Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 08.03.2017 - 00:01

Nové efekty od EarthQuaker Devices

Firma EarthQuaker Devices z amerického Ohia, věnující se výrobě butikových efektů špičkové kvality, rozšiřuje své nabídkové portfolio o šest nových pedálů s označením Space Spiral, Levitation V2, Organizer V2, Hoof V2, Cloven Hoof a Bit Commander V2, které měly oficiální premiéru na letošním veletrhu NAMM v kalifornském Anaheimu.

Space Spiral je digitální delay s analogovým zvukovým charakterem a časovým rozsahem 30 až 600 ms. Díky obvodu s ovladači Depth, Shape a Rate můžete k dozvuku přimíchat také plynule nastavitelnou modulaci, samotný delay je osazen potenciometry Mix, Time a Repeats.

Levitation V2 představuje druhou generaci tohoto tzv. "psych rock" reverbu vycházejícího z koncepce Ghost Echa a nabízejícího vintage sound šedesátých let. Kromě ovladačů Mix a Decay s přepínačem Short/Long pro skokový posun délky dozvuku zde najdeme i tónovou clonu a knoflík Atmosphere ovlivňující vyšší harmonické.

Polyfonní emulátor varhan Organizer V2 určený pro kytaru i basu kombinuje analogový a DSP okruh, díky kterým je možné dosáhnout plného a hřejivého Leslie soundu. Efekt umožňuje nastavení hlasitostí horní a spodní přidané oktávy, mix čtveřice oktáv (2 horní + 2 spodní), potenciometr Direct slouží k nastavení hlasitosti analogového čistého signálu, efektovaný signál lze dobarvit delayem a nechybí tónová clona.

Inovovaný Hoof V2 staví na obvodu staršího fuzzu EHX z ruské produkce, ke zkreslení s širokým rozsahem využívá hybridního okruhu (Germanium/Silicon) a klasické potenciometry Level, Fuzz a Tone jsou doplněny knoflíkem Shift ovlivňujícím výraznost středních frekvenčních pásem.

Analogový fuzz Cloven Hoof disponuje obvodem postaveným na čtveřici výběrových silikonových tranzistorů pro dosažení maximálně stabilní projekce, konkrétních výšek, masivních basů a také obrovské porce gainu, který nabízí čtyřnásobnou hodnotu oproti původnímu Hoofu. Ovládání je identické jako u Hoofu V2.

Bit Commander V2 je monofonní analogový syntezátor se čtyřmi oktávami a "square" vlnou navržený pro využití s el. kytarou. Potenciometrem Sub určujeme hlasitost dvou spodních oktáv, Down 1 a Up 1 ovlivňují hlasitost horní a spodní oktávy, Level a Filter slouží jako master a tónová clona a knoflíkem Base nastavujeme vstupní citlivost. Synth je osazen tichým systémem přepínání Silent soft-touch.

Nové efekty od EarthQuaker Devices jsou v současné době dostupné i na českém trhu a ceny se pohybují okolo 6 400 Kč za delay Space Spiral, cca 6 200 Kč za modely Levitation V2, Organizer V2 a Bit Commander V2 a asi 5 900 Kč v případě fuzzů Hoof V2 a Cloven Hoof.

Tagy EarthQuaker Devices
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY