Přejít k hlavnímu obsahu
Banner
Banner
Leon - Pá, 01.04.2016 - 01:01

Nové Jacksony ze série Monarkh JS22 SC

Renomovaná a především mezi rockovými a metalovými kytaristy velmi oblíbená značka Jackson, jejíž historie sahá až do roku 1970, oživila své portfolio o čtveřici nových modelů kytar Jackson JS Series Monarkh JS22 SC. Řada Monarkh představuje v nabídce Jacksonu designovou reminiscenci na nestárnoucí téma "Les Paul" a edice JS22 SC je její finančně nejdostupnější variantou.

Na rozdíl od klasického Les Paulu je pro větší pohodlí hráče zadní strana korpusu vyfrézována a ergonomicky řešený spoj těla a krku umožňuje lepší přístup levé ruky do vyšších poloh. Korpus je vyroben z topolu a verze v transparentním laku mají navíc javorovou horní desku s obláčkovou kresbou.

Rychlý javorový krk se subtilnějším profilem Speed Neck Backshape a grafitovou výztuhou, jež výrazně zvyšuje jeho mechanickou stabilitu a odolnost, nese palisandrový hmatník s 22 jumbo pražci a proměnlivým radiusem (12 až 16 palců). Krk má saténovou povrchovou úpravu a menzura nástroje činí 24.75 palce.

Kytara je osazena dvojicí silných humbuckerů Jackson HOH s keramickými magnety, snímače jsou ovládány potenciometry hlasitosti a tónové clony a třípolohovým páčkovým přepínačem, který je oproti Les Paulu umístěn mezi oběma ovladači.

Mechanika se skládá z pevné kobylky Jackson tune-o-matic a struníku, o ladění se starají uzavřené strojky Jackson 3+3 AT-1, jež jsou stejně jako většina kovových komponent provedeny v černém chromu. Kytary jsou nabízeny v odstínech Transparent Black Burst, Snow White, Satin Black a Transparent Red Burst.

Jacksony ze série Monarkh JS22 SC už dorazily i na český trh a jejich ceny startují na částce cca 5 800 Kč. Pokud se poohlížíte po finančně dostupné kytaře s tradičním designem a moderním, agresivním zvukem, vhodným zejména do tvrdších stylů, tak novou edici Monarkh JS22 SC nezapomeňte zařadit mezi adepty k vyzkoušení.

Tagy Jackson
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY