Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 17.07.2016 - 00:01

Nové levoruké verze kytar Vintage Reissued

Oblíbená značka Vintage, patřící pod křídla britského distributora JHS, rozšiřuje nabídku levorukých modelů kytar série Reissued o tři nástroje, jejichž příbuzné řady firma dosud vyráběla jen v klasickém provedení. Trojici novinek zastupuje Stratocaster Vintage LV6MSSB a dvojice modelů Vintage LV52BS a LV72FTB vycházejících z designu Telecasteru. Všechny kytary jsou vybaveny elektronikou a hardwarem z dílny respektovaného návrháře Trevora Wilkinsona.

Stratovské tělo Vintage LV6MSSB v laku Sunset Sunburst je vyrobeno z americké olše, na krk byl použit javor a palisandrový hmatník nese 22 středně silných pražců. Mechanika sestává z vibrata Wilkinson WVC se šesti šrouby a uzamykatelných ladicích strojků WJ55 E-Z-LOK od stejného výrobce. Bílý pickguard je osazen třemi singlovými snímači Wilkinson WVS ovládanými pětipolohovým switchem, hlasitostí a dvěma tónovými clonami.

Krk telecasterovské varianty Vintage LV52BS je vyroben z jednoho kusu javoru a identický materiál byl použit i na hmatník s 22 pražci. Korpus v transparentním laku Butterscotch je opět z americké olše. V černém jednovrstvém pickguardu je uchycen krkový singl Wilkinson WVTN s Alnico magnetem a v chromované kobylce WTB se třemi bronzovými válečkovými kameny je umístěn snímač WVOB. Ovládání je klasický Telecaster - volume, tone a třípolohový přepínač. Ladění obstarávají stylové vintage strojky Wilkinson Deluxe WJ55S.

Luxusnějším modelem postaveným na konceptu Telecasteru je Vintage LV72FTB lišící se od předchozího nástroje palisandrovým hmatníkem a především olšovým korpusem s akustickými dutinami, horní deskou tvořenou dvěma pláty javorové dýhy s výraznou plamínkovou kresbou a ozdobnou výložkou hran. Hardware i elektronika jsou identické, ale krkový singl byl v tomto případě nahrazen minihumbuckerem WDG a u kobylky najdeme snímač WTB. V nabídce se objeví elegantní povrchová úprava Flamed Tobacco Burst.

Finančně dostupné nástroje značky Vintage se díky kvalitním materiálům, nadstandardnímu hardwaru a výbornému zpracování zcela zaslouženě řadí mezi top produkty ve své kategorii, o čemž svědčí i ocenění udělená předními hudebními magazíny a nové levoruké verze kytar z této pozice samozřejmě neustupují. Novinky se na evropském trhu představí v průběhu srpna a ceny se podle společnosti JHS mají pohybovat okolo 289 liber (LV6MSSB a LV52BS) respektive 309 liber za LV72FTB. Takže levorucí kytaristé a kytaristky, pokud se cítíte být současnou nabídkou vhodných nástrojů diskriminováni, zkuste značku Vintage.

Tagy vintage
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY