Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 18.02.2017 - 00:01

Nové monitory QSC E a aktivní K Cardioid Subwoofer

Jeden ze světových lídrů na poli profesionální ozvučovací techniky, společnost QSC sídlící v kalifornském Costa Mesa, rozšiřuje nabídku pasivních monitorových systémů řady E o modely E215 a E218SW a představila také nový typ aktivního nízkofrekvenčního subbasu K Cardioid Subwoofer s integrovaným pulsním zesilovačem a DSP jednotkou.

Skelet QSC E215 s trapezoidním profilem a rozměry 420 x 1125 x 464 mm je vyroben z jedenáctivrstvé překližky s odolným nátěrem a pro přední ochrannou mříž byl použit ocelový plech stříkaný práškovou barvou. Pasivní monitor o výkonu 1 000 W a impedancí 4 Ohmy je osazen dvojicí patnáctipalcových měničů s hliníkovými koši a 3,5 palcovými cívkami. Přenos nejvyšších pásem zajišťuje výšková horna, citlivost činí 98 dB, rozsah se pohybuje v rozmezí 39 Hz až 20 kHz a konektivita se stává z dvojice paralelně zapojených Speakonů plus terminálů k připojení kabelu bez koncového konektoru.

Subwoofer QSC E218SW je vyroben z identického materiálu jako předchozí varianta, ale disponuje dvojicí velkých osmnáctipalcových wooferů s masivními čtyřpalcovými cívkami. Celkový výkon kabinetu s impedancí 4 Ohmy činí 1 600 wattů (ve špičkách 4 800 W), citlivost se pohybuje na hranici 101 dB a frekvenční rozpětí je dáno hodnotami 32 až 230 Hz.

Aktivní K Cardioid Subwoofer má na rozdíl od standardních boxů této kategorie kardioidní směrovou charakteristiku, což u daného modelu znamená přesnější rozložení zvuku, kdy přední část produkuje o 15 dB silnější signál než zadní strana a zároveň je eliminováno nechtěné vyzařování do boků.

Model o rozměrech v 665 x 381 x 714 mm a hmotností 41 kg je vybaven dvěma 12-ti palcovými reproduktory napojenými na Class D zesilovač s výkonem 1 000 W, DSP jednotkou, LF ekvalizerem (Normal/DEEP), přepínačem polarity, ochrannými prvky proti zkratu, přehřátí a přebuzení, možností dálkového ovládání a separátní konektory Speakon a XLR. Samozřejmostí jsou úchyty M20 pro stojany s průměrem 35 mm, hliníková madla a kolečka s tichým chodem.

Nové monitory QSC E a aktivní K Cardioid Subwoofer představují špičku ve své třídě a jsou ideální volbou pro kvalitní ozvučení středně velkých koncertů, DJ akcí, rautů, divadelních sálů apod. Monitory se na trhu objeví zřejmě v průběhu dubna a ceny pro americkou část trhu byly nastaveny na cca 1 000 dolarů za model E215, asi 1 200 dolarů v případě verze E218SW a okolo 1 400 dolarů by měl stát K Cardioid Subwoofer.

Tagy monitory QSC E
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY