Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 05.05.2017 - 00:01

Nový MetalliPack pro aplikaci AmpliTube

Softwarová společnost IK Multimedia vydává novou kolekci plug-inů pracujících pod aplikací AmpliTube. Balíček označený MetalliPack obsahuje dva efekty, pět emulací zesilovačů a čtyři typy kabinetů není určen pouze hráčům tvrdších stylů, ale díky vybraným modelům aparátů nabízí dostatečnou flexibilitu i pro kytaristy věnující se jiným žánrům.

Pomocí MetalliPacku lze vytvořit širokou paletu zvuků počínaje krystalicky čistým soundem přes klasický britský crunch až po moderní saturovaný high gain s agresivními středy, masivními basy a dlouhým sustainem a vstup zesilovačů je možno navíc vybudit dvojicí předřazených zkreslovacích krabiček nebo kombinovat čistý kanál s pedálovým zkreslením. Paket obsahuje následující typy efektů, aparátů a boxů vycházejících ze známých předloh:

Efekty

OverScream (Ibanez Tube Screamer)
PROdrive (ProCo Rat)

Zesilovače

American Lead MKIII (Mesa/Boogie MKIII Combo - Lead Channel)
Jazz Amp 120 (Roland JC-120)
Metal Lead T (Mesa/Boogie Triple Rectifier - Red Channel)
Metal Lead W (Randall Warhead 300)
Vintage Metal Lead (Marshall JMP100 Head)

Kabinety

1x12 MB III (Mesa/Boogie Mark III 1x12)
2x12 JP Jazz (Roland JC-120 2x12)
4x12 Metal T 1 (Mesa/Boogie 4x12)
4x12 Modern M 1 (Marshall JCM800 4x12)

MetalliPack představuje komplexní řešení pro tvorbu základního kytarového soundu, který poté už zbývá pouze dobarvit efekty podle vlastního vkusu a preferencí. Pro bezproblémový chod na platformách Mac OS X 10.7 a vyšší nebo Windows 7/8/10 výrobce doporučuje hardware v minimální konfiguraci Intel Core 2 Duo / AMD Athlon 64 X2 a alespoň 2 GB RAM. Paket v ceně necelých 68 eur je dostupný ke stažení na stránkách IK Multimedia.

Tagy Amplitube IK Multimedia
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY