Nový TCE Ditto Stereo Looper s funkcí StarJam

Dánský TC Electronic představil na frankfurtském hudebním veletrhu prozatím nejnovější verzi svého populárního smyčkovače Ditto. Novinka nesoucí označení Ditto Stereo Looper disponuje dvojicí vstupů i výstupů a také možností využívat aplikaci StarJam.

Krabička využívá obvodu s 24-bitovými ADA převodníky poskytujícími kvalitní nekomprimovaný audio signál a možnost nahrávat sekvence o délce až 5 minut. Množství nahraných vrstev není nijak limitováno. Samozřejmostí je nulová latence a zapojení v režimu true bypass.

Kromě jackových true stereo vstupů a výstupů je efekt osazen potenciometrem, jímž v základním nastavení ovlivňujeme hlasitost smyčky v poměru k originálnímu zvuku. Krabička je vybavena miniswitchem po jehož přepnutí do spodní polohy funguje potenciometr jako hlasitost smyčky stažené z internetového katalogu StarJam, na kterém najdeme předehrané loopy, na jejichž tvorbě se podíleli např. John Petrucci, Paul Gilbert, Guthrie Govan nebo Nathan East.

Ovládání Ditta je velmi intuitivní a veškeré povely k přehrávání, mazání nebo vrstvení smyček zajišťuje nášlapný footswitch. Jedno zmáčknutí aktivuje nahrávání loopu, další spouští přehrávání a následujícím sešlápnutím aktivujeme nahrávání další vrstvy. Funkce Undo/Redo spustíme podržením footswitche v sešlápnuté poloze. Dvojím zmáčknutím přehrávání smyčky zastavíme a následným delším stiskem ji vymažeme.

Pokud se poohlížíte po kvalitním looperu s jednoduchým ovládáním, stereo režimem, možností importu/exportu smyček a navíc s nadstandardem v podobě funkce StarJam, tak vyzkoušejte TCE Ditto Stereo Looper. Efekt by se měl na evropském trhu objevit na začátku června. Předpokládaná cena se má pohybovat pod hranicí 130 Euro.

Tagy: