Přejít k hlavnímu obsahu
Banner
Banner
Leon - Čt, 12.01.2017 - 00:01

Nylonový elektroakustický Vintage VE9000RW

Firma Vintage, jež je součástí britské společnosti John Hornby Skewes UK Ltd., oslovila zkušeného výrobce klasických a flamenco kytar Rogera Williamse, který pro ni navrhnul speciální elektroakustický nylonový model vycházející z jeho vlastního konceptu Crossover. Novinka, nesoucí označení Vintage VE9000RW Roger Williams Signature Crossover, představuje hybridní verzi klasického nástroje s krkem, jehož konstrukce se blíží spíše standardním řadám kytar s ocelovými strunami, takže hráči navyklí na tyto nástroje by s přechodem na Vintage VE9000RW neměli mít žádný problém.

Zadní deska a luby korpusu ve stylu Florentine Cutaway jsou vyrobeny z palisandru a pro přední ozvučnou desku byl vybrán masivní červený cedr dodávající kytaře vyvážený tón s plnými, hřejivými středy, velkou rezonancí a citlivým atakem. Na mahagonovém krku s příjemným subtilnějším profilem je nalepen ebenový hmatník s 20 pražci (19. pr. pro struny E, A, h, e a 20. pr. pro strunu e), jenž má oproti klasickým modelům radius umožňující pohodlnější hru barre akordů.

V kobylce je umístěn kvalitní piezo snímač Fishman Sonicore doplněný elektronikou Fishman INK+ se zabudovanou ladičkou a předzesilovačem vybaveným čtyřpásmovými korekcemi, hlasitostí, notch filterem eliminujícím vznik zpětné vazby a obrácením fáze. Obvod je napájen 9V baterií (výdrž cca 80 hodin) uloženou v plastové šachtě na spodním lubu.

Kompenzované sedlo kobylky s palisandrovou základnou je stejně jako nultý pražec o šířce 48 mm vyrobeno z pravé kosti, ladění mají na starost otevřené stojky ve zlatém chromu s bílými rondely, rozeta ozvučného otvoru je vykládána abalonem a javorem, hlavice je potažena pláty palisandru a javoru a menzura činí 650mm (25.5 palce).

Vintage VE9000RW Roger Williams Nylon Electro-Acoustic Crossover, jenž se nyní stal také jedním z hlavních nástrojů kytarového virtuosa Gordona Giltrapa (viz video), bude dostupný v transparentním přírodním laku Natural Satin Open Pore a cena se má pohybovat pod hranicí 700 Euro včetně luxusního pevného pouzdra Kinsman.

Tagy vintage Vintage VE9000RW
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY