Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 06.02.2016 - 00:01

Orange 4 Stroke 300 a 500: zesilovače s parametrickým EQ

Firma Orange zařadila do svého výrobního katalogu dvojici nových basových zesilovačů s označením Orange 4 Stroke o výkonech 300 a 500 Wattů. Analogové aparáty disponují koncovým stupněm zapojeným ve třídě A/B, čtyřpásmovým parametrickým ekvalizerem a kompresorem.

Nová série míří především na hráče vyžadující moderní sound s velkou dynamikou a pevným tónem s detailně vykreslenými výškami a razantní projekcí spodních frekvencí, což se odráží i v koncepci výkonového zesilovače a diskrétního Class A vstupního bufferu, jenž napomáhá celkové transparentnosti zvuku.

Přední panel rackového šasi o výšce 2U je osazen aktivními, čtyřpásmovými parametrickými korekcemi s širokými možnostmi frekvenčního nastavení (basy 40 až 400 Hz, nižší středy 80 až 800 Hz, vyšší středy 250 až 2 500 Hz a výšky 550 až 5 500 Hz). Vybrané pásmo lze zvýraznit nebo potlačit pomocí ovladačů Cut/Boost v rozmezí +-18 dB.

Kromě potenciometru hlasitosti zde najdeme i ovládání footswitchem přepínatelného kompresoru, kterému je přiřazena modrá indikační dioda reagující na nastavení míry komprimace v interakci s dynamikou vstupního signálu. Nad nástrojovým vstupem je umístěn mini spínač Pad, jenž ovlivňuje citlivost (0 nebo -6 dB) vstupního obvodu, který optimalizuje použití pro aktivní nebo pasivní basy.

Zadní strana zesilovače je osazena jackovým a XLR linkovým výstupem (post EQ/Volume) s tlačítkem odpojujícím zem, dvojicí paralelních reproduktorových výstupů s minimální impedancí 4 Ohmy, zásuvkou síťové šňůry a přepínačem napětí 120/230 V.

Pokud se poohlížíte po kvalitním a variabilním basovém aparátu s nadstandardně řešenými korekcemi, kompresorem, analogovým koncovým stupněm Class A/B a vyhovuje vám rackový formát, tak nové modely 4 Stroke od Orange vyzkoušejte. Zesilovače se v evropských obchodech objeví pravděpodobně koncem března. Cena třistawattové verze se bude pohybovat okolo 900 Euro a částka za výkonnější variantu má lehce překročit hranici 1 000 Euro.

Tagy Orange
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY