Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 25.09.2016 - 00:01

Osmihlasý polysynth Roland System-8 Plug-Out

Mezi syntezátory Roland ze série Aira Plug-Out přibyla v katalogu výrobce další novinka v podobě osmihlasého polysynthu Roland System-8 využívajícím firemní patentovanou technologii ACB (Analog Circuit Behavior). Architektura "osmičky" vychází z modelu System-1 z roku 2014, disponuje dospělou klávesnicí se 49 klávesami a třemi Plug-Out sloty pro připojení dalších syntezátorů (např. SH-2, SH-101 nebo Promars), včetně kompatibility s připravovanými Rolandy Jupiter-8 a Juno-106.

Vlajková loď této řady využívá trojice oscilátorů včetně sub-verze, LFO (single, dual, resonable), k dispozici jsou sekce Pitch, Mod, Amp, Mixer, low-pass, high-pass a side-band filtry nebo polyfonní šestnáctikrokový krokový TR-Rec sekvencer. Nechybí Vocoder, Arpeggiator a funkce Chord Memory umožňující uložit pod klávesu libovolný akord.

Velké množství ovládacích prvků, skládajících se ze zeleně podsvícených klasických i tahových potenciometrů a tlačítek umožňuje pohodlnou úpravu zvuku v reálném čase. Paměť je rozdělena na části Patch a Performance, každá jednotka pojme 64 presetů po osmi bankách. Samozřejmostí je slot pro SD a SDHC karty.

Rozsáhlá efektová jednotka obsahuje zkreslení typu overdrive, distortion, metal, fuzz, crusher nebo phaser, dozvuková a modulační sekce nabízí delay, panning delay, 2xchorus, flanger a kombinaci delay/chorus a reverb lze vybírat z typů ambience, room, hall 1/2, plate a modulation. Zkreslení a phaser jsou nastavovány potenciometry tone a depth a zbylé dvě sekce knoflíky time a level.

Čelní strana šasi je vyhrazena pro síťový spínač, napájecí zdířku, USB, konektory MIDI In a Out, paměťový slot, jacky pro funkce Hold, Control a Trigger In, Gate a CV Out, mikrofonní a linkové mono/stereo vstupy, dvojici hlavních audio výstupů a konektor sluchátek. Novinka od Rolandu by měla být v Evropě dostupná v průběhu října za cenu pohybující se okolo 40 500 Kč.

Tagy Roland Roland System-8 Plug-Out
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY