Overdrive/booster Wampler Tumnus Deluxe

Populární drive Tumnus z produkce butikové firmy Wampler Pedals dostává svého luxusněji vybaveného nástupce nesoucího označení Tumnus Deluxe. Variabilní efekt nabízí širokou škálu zvuků od clean boostu po zkreslení evokující zvuk lampových aparátů, včetně soundu ikonického overdrivu Klon Centaur a také volbu mezi bufferovaným a true bypass režimem.

Oproti původnímu Tumnusu narostly u varianty Deluxe rozměry šasi a rozšířily se možnosti ovládání. Krabička nyní disponuje plnohodnotnými třípásmovými korekcemi s aktivními basy a středy, doplněnými potenciometry Level a Gain, mezi kterými je umístěn páčkový switch Normal/Hot přepínající mezi modem standardního Tumnusu a zvukem s vyšší porcí zkreslení.

Na pravém boku najdeme tlačítko pro volbu dvou režimů - první zařadí do obvodu speciální buffer eliminující interference signálu, zatímco druhý aktivuje klasický true bypass, jenž při vypnutém efektu nijak neovlivňuje zvukový charakter nástroje.

Pedál s proudovým odběrem cca 70 mA lze napájet 9V baterií nebo adapterem, jehož zdířka je stejně jako vstupní a výstupní jacky zapuštěna do přední strany šasi. Jak je u efektů Briana Wamplera dobrým zvykem, pro výrobu byly použity výběrové součástky a komponenty špičkové kvality, čemuž odpovídá i výsledný zvuk a bytelnost celé konstrukce.

Overdrive/booster Wampler Tumnus Deluxe s mimořádně transparetním projevem a velkou rezervou v hlasitosti, kterou využijete např. pro nakopnutí vstupu lampového zesilovače, se už začíná objevovat v evropské distribuci a jeho cena se pohybuje okolo 230 eur.