Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 04.09.2017 - 00:01

Overdrive/distortion Fulltone OCD ve verzi V2

Známý overdrive/distortion Fulltone OCD (Obsessive Compulsive Drive) je aktuálně jedním z nejprodávanějších drivů na trhu a za víc než 12 let existence se dočkal řady modifikací označovaných jako varianty V1.1 až V1.7. Nyní přichází návrhář Michael Fuller s novou verzí OCD V2, která kromě změny velikosti šasi přináší několik poměrně zásadních úprav.

Z pozice celkového zvuku a flexibility je důležitou modifikací úprava vstupního obvodu zapojeného ve třídě Class A (2N5457 JFET), zvyšující impedanci z původních 330 kiloohmů na 1 megaohm, což má pozitivní dopad na čistotu projekce a přirozenější interakci efektu se single coilovými i humbuckerovými snímači.

Uvnitř krabičky je nově umístěn malý přepínač volící mezi klasickým true bypass režimem a patentovaným modem Enhanced Bypass s inovovaným výstupním bufferem (v EB režimu stále aktivní, v TB modu pouze při zapnutém efektu), jenž eliminuje případné interference ovlivňující zvuk a chování efektů zařazených za OCD.

Tato úprava zajišťuje konzistentní tón při využití složitějších signálových řetězců s množstvím efektů a true bypass smyčkovačů a buffer také snižuje zatížení obvodu, což přispívá k transparentnosti zvuku, delšímu sustainu, mírnému posílení gainu při extrémnějších hodnotách nastavení, zvýrazňuje vyšší harmonické složky zkreslení při zachování frekvenčně plného signálu bez nepříjemných výšek a zlepšila se i citlivost reakce efektu na práci s kytarovým potenciometrem.

Overdrive/distortion Fulltone OCD ve verzi V2 je stejně jako jeho předchůdci napájen 9V baterií a nabízí možnost použití 9 až 18V adapteru (vyšší napětí = lepší dynamika, průraznost a pevnější tón), novinka dostala menší šasi, jackové konektory se posunuly do středu bočnic a lehkých změn se dočkaly i popisky. OCD V2 je v současné době už dostupný na evropském trhu za cenu okolo hranice 160 eur.

Tagy Fulltone Fulltone OCD ve verzi V2
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY