Ozvučovací systémy Mackie FreePlay LIVE, HOME a GO

První generace kompaktního ozvučovacího systému FreePlay, kterou firma Mackie uvedla na trh v roce 2015, se dočkala zásadní inovace, jejímž výsledkem je trojice modelů s označením FreePlay LIVE, HOME a GO. Společným jmenovatelem je kromě kvalitní konstrukce, bezdrátové technologie Bluetooth nebo integrované baterie také možnost dálkového ovládání pomocí smartphonu.

Nejmenší verze FreePlay GO o rozměrech 21x8.3x7.6 cm a hmotnosti 0.8 kg je určena především pro poslech audia z MP3 přehrávače, telefonu, tabletu apod., čemuž odpovídá i micro-USB konektor doplněný minijackovým stereo vstupem Aux In a dalším USB portem určeným jak k napájení, tak i k nabití externího zařízení. Podobné vlastnosti má i větší varianta FreePlay HOME (24.1x13.3x10.2 cm), která je stejně jako GO osazena centrálním wooferem s dvojicí tweeterů a přidává možnost napájení klasickým adapterem.

K ozvučení nástrojů nebo zpěvu je určen PA model FreePlay LIVE (35.6 x 19.7 x 17.8 cm, 4 kg) s dvojicí tweeterů, wooferem o průměru 6 palců a výkonem 150 W. Vlajková loď této edice je vybavena dvojicí kombinovaných XLR/jack - mic/line vstupů, ekvalizerem, reverbem a na spodní straně kabinetu je umístěna šachta pro stojan.

Všechny verze nabízejí také linkové propojení s dalšími systémy FreePlay, dálkové ovládání zprostředkovává firemní software FreePlay Connect App, projekci spodních pásem podporují duální pasivní radiatory (kombinace vlastností bassreflexu a uzavřeného boxu) a výdrž dobíjitelných Li-Ion článků se pohybuje okolo 15 hodin nepřetržitého provozu.

Ozvučovací systémy Mackie FreePlay LIVE, HOME a GO by se měly v evropských obchodech objevit zřejmě v první polovině června, oficiální ceny pro americkou část trhu byly nastaveny na cca 180 dolarů za model GO, 250 dolarů za verzi HOME a asi 400 dolarů za systém LIVE.